Lotto Ekstraklasa. Termalica uratowana w 95 minucie. Wygrała z Lechią dzięki karnemu

JCZ
Termalica - Lechia 2:1
Termalica - Lechia 2:1 Gpg
Lotto Ekstraklasa. Bruk-Bet Termalica wygrała w trenerskim debiucie Macieja Bartoszka. U siebie pokonała Lechię Gdańsk 2:1. Decydujący gol padł w ostatniej chwili po rzucie karnym, którego sędzia Tomasz Musiał odgwizdał za zagranie ręką przez Marco Paixao.

Termalica w pierwszej połowie grała agresywnie, ale bez pomysłu w rozegraniu piłki. Pierwszy strzał oddała dopiero w 39 minucie, gdy Bartosz Szeliga próbował głową zaskoczyć Dusana Kuciaka. Bez powodzenia.

Lechia grała odważniej, można nawet pokusić się o stwierdzenie że błyskotliwiej, ale też przed przerwą do siatki nie trafiła. Marco Paixao z asysty "ograbił" Patryk Lipski, który nie wykorzystał podania na piąty metr. - Niepotrzebnie przyjmowałem piłkę. Zrobiłem to bardzo źle, miałem uderzać od razu – tłumaczył w rozmowie z reporterem Canal+ Sport.

Po zmianie stron Termalica również nie prezentowała szczególnego futbolu, ale udało się jej zdobyć bramkę. W 47 minucie po rzucie wolnym w szesnastce najlepiej odnalazł się Bartosz Szeliga i to jemu zapisano gola – pierwszego dla nowej drużyny dodajmy.

Trener gości Piotr Nowak zareagował na to wydarzenie; wpuścił na boisko Milosa Krasicia z Romario Balde. Do wyrównania doprowadził natomiast Rafał Wolski, uderzając mocno z dystansu. Jan Mucha może i nie popełnił takiego błędu jak wczoraj Sven Ulreich w meczu Bayern – Wolfsburg, ale chyba mógł coś zrobić więcej przy tej próbie. Świetnie zachował się za to chwilę później przy główce Joao Oliveiry, kiedy sparował piłkę na róg.

Lechia kończyła w dziesiątkę, bo bezpośrednią czerwoną kartkę obejrzał Romario Balde. W ostatnim momencie na 2:1 dla Termaliki trafił debiutujący Gabriel Iancu.

Piłkarz meczu: Gabriel Iancu