reklama

Malinowski prezesem Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Klęska Trybka

Sławomir StachuraZaktualizowano 
Mirosław Malinowski został wybrany na szefa świętokrzyskiej piłki i staje na jej czele już na piątą kadencję. Wielką niespodzianką jest to, że jego kontrkandydat – Sławomir Trybek, nie wszedł nawet do nowego zarządu związku, choć w wyborach na prezesa uzyskał aż 53 głosy!

Emocje od wielu tygodni

Wybory na prezesa Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej budziły emocje już od wielu tygodni. Obydwa obozy i ten skupiony wokół Malinowskiego i ten wokół Trybka, członka ustępującego zarządu i prezesa Wiernej Małogoszcz, prowadziły intensywną agitacyje w klubach. Jedni i drudzy mówili, że liczą na poparcie około 70 klubów, co oczywiście dawało większość w wyborach i zwycięstwo. Tak agitacja wpłynęła na pewno na to, że frekwencja na wyborczym zjeździe była znakomita. Na 127 delegatów uprawnionych do głosowania do Targów Kielce, gdzie odbył się zjazd, przyjechało 125. Takiej mobilizacji działaczy w wyborach nigdy wcześniej nie było.

Apelował do wyborców

Przed wyborem na nowego prezesa delegat z Orląt Kielce Henryk Długosz zaapelował do wyborców.

- Są na tej sali dwa obozy ale postarajmy się, aby były to wybory piękne. Bez utarczek i wzajemnych pretensji - mówił Długosz.

Ale już przy wyborze przewodniczącego zebrania zrodził się pierwszy zgrzyt, gdyż Sławomir Trybek zaapelował, by kandydaci na prezesa nie prowadzili obrad. Ale Mirosław Malinowski w sposób dyplomatyczny przekonał delegatów, by wybrać wariant polubowny i by obaj kandydaci na prezesa zasiedli przy oficjalnym stole. Chciał też, by delegaci umożliwili mu prowadzenie zebrania do momentu wyboru prezesa. Delegaci znakomitą większością poparli jego wniosek i to był już pierwszy sygnał, że to Malinowski ma na sali przewagę.

Malinowski miał poparcie

Nie ma wątpliwości, że część delegatów biorąca udział w sobotnich wyborach, wchodząc na salę jeszcze nie była przekonana na kogo zagłosuje. Wszystko to co wydarzyło się podczas obrad, bardziej sprzyjało będącemu już od 2000 roku u steru prezesowi Malinowskiemu. Na początku bardzo pochwalił go wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut.

- Jesteśmy pełni podziwu dla Mirosława Malinowskiego i dziękujemy mu za to, że sprowadził do Kielc wiele ważnych imprez. Podoba nam się współpraca ze związkiem i działalność prezesa na rzecz młodzieży – mówił wiceprezydent. W tym samym tonie wypowiadał się też starosta kielecki Michał Godowski.

- Dziś polska piłka przeżywa dobre chwile i świętokrzyska piłka za tym sukcesem podąża. Myślę, że kolejne cztery lata będą wspaniałymi latami na wielu piłkarskich płaszczyznach w naszym województwie – mówił.

Trzeciego kandydata nie było

Choć w kuluarach mówiło się, że w wyborach na prezesa może być trzeci kandydat, to ostatecznie do walki o fotel prezesa stanęło tylko dwóch. Malinowskiego zgłosił Długosz, a Trybka Janusz Poński – członek ustępującego zarządu, delegat z Wisły Sandomierz.

-Zgłaszam kandydaturę Mirosława Malinowskiego. Jeśli chcemy, by świętokrzyska piłka była dobrze reprezentowana na zewnątrz, jeśli chcemy by na czele naszego związku stał inteligentny i wykształcony człowiek, to postawmy na niego – mówił Długosz.

- Sławomir Trybek działa już w związku od lat i wiele zrobił dla świętokrzyskiej piłki. Ma już potrzebne doświadczenie i to dobry kandydat na prezesa – mówił Poński.

Obaj kandydaci mieli swoje pięć minut na zaprezentowanie się i w tej słownej konfrontacji wypadli dobrze. Choć w wypowiedziach Trybka więcej było personalnych prztyczków w stosunku do Malinowskiego.

- Gdy wybieraliście mnie cztery lata temu na prezesa, to mówiłem, że to moja ostatnia kadencja. Ale nie powiem jedynie, kto nie zmienia poglądów. Dlatego proszę was jeszcze raz o wsparcie. Nie czuję się wypalony i umiem wyciągać wnioski z własnych błędów. To już na pewno będzie moja ostatnia kadencja, bo na więcej nie pozwala statut – mówił Malinowski.

- Ja nie jestem tak popularny jak prezes Malinowski, ale też działam na szczeblu centralnym, w Komisji do Spraw Piłkarstwa Amatorskiego w PZPN. I też wiele zrobiłem dla świętokrzyskiej piłki. Prezes Malinowski mówi, że działa aktywnie w komisji Hat Trick w UEFA, ale z tej komisji na rozbudowę infrastruktury w województwie świętokrzyskim nie wpłynęło nawet jedno euro – opowiadał Trybek.

70 głosów Malinowski, 53 Trybek

Głosowanie rozwiało wszelkie wątpliwości i Malinowski otrzymał 70 głosów ze 123 ważnych (dwóch delegatów oddało głos bez skreślonego nazwiska), a Trybek 53.

- Jestem wzruszony i bardzo wam dziękuję. Gdy opadną emocje, od razu zabieramy się do pracy – mówił łamiącym się głosem nowy, stary prezes. A potem jeszcze zaapelował. - Proszę was jeszcze o jedno. O poparcie moich kandydatów do nowego zarządu, by mógł on w spokoju pracować i bez przeszkód realizować statutowe cele – mówił.

Delegaci go posłuchali i w większości wybrali do zarządu ludzi zaproponowanych przez Malinowskiego. Z obozu popierającego Trybka w skład 11-osobowego zarządu (tyle liczy włącznie z prezesem Malinowskim) weszli tylko Janusz Poński i Paweł Rybus, którzy byli również w ustępujących władzach. Pozostali delegaci, którzy tworzyć będą nowy zarząd to ludzie zaproponowani przez Malinowskiego – Ryszard Binensztok, Jacek Domaradzki (obaj byli też w ustępującym zarządzie), Marcin Gawron, Łukasz Królik, Stanisław Kucała, Mariusz Słabiak, Janusz Ślewa i Marek Walczak. Do zarządu kandydowali też Sławomir Trybek i Grzegorz Figarski, którzy byli w ustępujących władzach, ale otrzymali za mało głosów. Obaj to najwięksi przegrani tych wyborów.

- Co czuję? Nikt nie lubi przegrywać. Pogratulowałem Mirkowi, oby jego działania przyniosły korzyść. Jestem prezesem Wiernej Małogoszcz i nadal będę działał w świętokrzyskiej piłce. Zapału na pewno mi nie zabraknie – mówił wyraźnie niepocieszony Sławomir Trybek po długich wyborach, które rozpoczęły się w sobotę o godzinie 10.30 a zakończyły o 22.

Sławomir STACHURA

Nowy zarząd Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej (ukonstytuuje się na pierwszym zebraniu)

Mirosław Malinowski (prezes)
Ryszard Binensztok (bez klubu) – otrzymał 70 głosów
Tomasz Domaradzki (Granat Skarżysko) – 67
Marcin Gawron (Stowarzyszenie Trenerów ŚZPN) – 64
Łukasz Królik (Victoria Mniów) – 67
Stanisław Kucała (Łysica Bodzentyn) – 54
Janusz Poński (Wisła Sandomierz) – 52
Paweł Rybus (KS Tarłów) – 57
Mariusz Słabiak (Korona Kielce) – 57
Janusz Ślewa (Wicher Miedziana Góra) – 58
Ksiądz Marek Walczak (Koprzywianka Arka Koprzywnica) – 54
Do zarządu nie weszli między innymi: Sławomir Trybek (49), Grzegorz Figarski (43). Wybierano 10 spośród 22 kandydatów.

Komisja Rewizyjna

Henryk Długosz
Robert Dybka
Ryszard Hyb,
Damian Jędrzejewski
Ewelina Michna Kulpa

Delegaci na zjazd PZPN

Mirosław Malinowski
Paweł Rybus
Tomasz Domaradzki

Sport Echo Dnia

Wideo

Materiał oryginalny: Malinowski prezesem Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Klęska Trybka - Echo Dnia Świętokrzyskie

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 20

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

a
afe
W dniu 28.08.2016 o 20:09, Działacz napisał:

Poprzedni zarząd był świetny mądrzy ludzie fachowcy...

pan Malinowski musiał , bo małżonka nie potrafi  żyć bez szwendania się po warszawskich salonach .

a
afe
W dniu 28.08.2016 o 20:09, Działacz napisał:

Poprzedni zarząd był świetny mądrzy ludzie fachowcy...

pan Malinowski musiał , bo małżonka nie potrafi  żyć bez szwendania się po warszawskich salonach .

p
popierający

BRAWO MIREK!!!
Mam tylko nadzieję,że wszystkie "chwasty" zostaną wyrwane z korzeniami. Dziś już zapewne ci którzy przed wyborami byli po drugiej stronie są "wierni" Tobie, ale nie należy im ufać. To są zdrajcy !!!
Na pewno wiesz o kim mowa.
Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów.

r
reksjo
W dniu 29.08.2016 o 17:29, local patriot napisał:

Źle się stało jak się stało.Niestety odwrotu już nie ma !Gratuluję Trybkowi dobrego wyniku w tej nierównej walce.   

ale ty gł..pi jesteś

l
local patriot

Źle się stało jak się stało.

Niestety odwrotu już nie ma !

Gratuluję Trybkowi dobrego wyniku w tej nierównej walce.

 
D
Działacz

Poprzedni zarząd był świetny mądrzy ludzie fachowcy...

w
wierny

Czy dwaj panowie z Ożarowa i Sandomierza mają jeszcze honor by zasiadać w zarządzie związku ?

g
grom

Mam nadzieję że Panowie Rybus i Poński nie zostaną v-ce prezesami.

m
maciek

Dzięki, to moja zasługA.

M
Małogoszcz

Pan Trybek nigdy nie był godzien stanowiska prezesa świętokrzyskiego związku piłki nożnej i nie będzie dziękuję wszystkim którzy głosowali przeciw niemu :)

G
Grzesiu

Brawo Mirek.
Szkoda tylko że do zarządu weszli dwaj panowie z Ożarowa i Sandomierza - klakierzy Trybka.

m
maroni
W dniu 27.08.2016 o 17:04, Kszo napisał:

Brawo Mirek. GRATULACJE Z OSTROWCA.

no szczegolne gratulacje za okregowy puchar polski byla niezla libacja i gospodarz odpowiedni!!!!!!!!!!!!!! kompromitacja

G
Gips

Beton się ostal karawana jedzie dalej leśny łydek znów nie odwiedzi klubów i będzie się bawił na salonach w W-wie panie Malinowski miej pan jaja i pomóż klubom

J
Jarek

Brawo Mirek!!!
Mam nadzieję że w składzie zarządu nie znajdą się klakierzy Trybka w tym v-ce prezes z Ożarowa.

Z
Zbyszek

Wreszcie koniec z kliką trybka.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3