Manchester United towarzysko pokonał Romę, cały mecz Skorupskiego (ZDJĘCIA)

mgs
Manchester United wygrał kolejny mecz pod wodzą Louisa van Gaala. Tym razem "Czerwone Diabły" w towarzyskim turnieju Guinness International Champions Cup pokonały mistrzów Włoch, AS Romę 3:2.

Po tym, jak Manchester United w imponujących rozmiarach rozbił Los Angeles Galaxy kibice klubu z Old Trafford ostrzyli sobie zęby na kolejne wysokie zwycięstwo. Tym razem aż tak łatwo nie było, chociaż początkowo wszystko wskazywało na to, że tak będzie. Dowodzona przez Lousia van Gaala drużyna pierwszą połowę zakończyła prowadząc z rzymianami aż 3:0 po dwóch golach Wayne'a Rooney'a i trafieniu Juana Maty..

Po przerwie przewaga "Czerwonych Diabłów" zaczęła topnieć z każdą kolejną minutą, ale do bramki strzeżonej przez Amosa dopiero w 76. minucie trafił Miralem Pjanic. Wówczas mistrzowie Włoch coraz śmielej poczynali sobie w polu karnym Manchesteru, ale drugą bramkę zdoyli w 89. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Francesco Totti. Giallorossim zabrakło jednak czasu i musieli pogodzić się z porażką.
Warto odnotować, że cały mecz bramce Romy rozegrał Polak, Łukasz Skorupski.

Manchester United 3:2 AS Roma

Bramki: 36. Rooney, 39. Mata, 45+1. Rooney (kar.), 76. Pjanic, 89. Totti (kar.)

Kartki: 27. Calabresi (ASR), 74. Castan (ASR) – 56. Young (MAN)

[AS Roma: Skorupski – Calabresi (Somma 46), Benatia, Romagnoli (Castan 46), Emanuelson (Cole 46) – Uçan, Keita, Paredes (Nainggolan 46) – Iturbe (Ljajic 46), Destro, Florenzi

Manchester United : Johnstone (Amos 46) – Jones (M. Keane 46), Evans (Smalling 46), Blackett – Valencia (Young 46), Cleverley, Herrera (Kagawa 46), James (Shaw 46), Welbeck (W.Keane 46) – Mata (Lingard 46), Rooney (Nani 46)