Marcel Pięczek zadebiutował w Koronie Kielce w meczu Fortuna Pucharu Polski. Czeka na pierwszy mecz w jej barwach w PKO Ekstraklasie

Dorota Kułaga
-W Lubinie będziemy grać o 3 punkty - mówi Marcel Pięczek z Korony.
-W Lubinie będziemy grać o 3 punkty - mówi Marcel Pięczek z Korony. Dorota Kułaga
Marcel Pięczek pozyskany z Puszczy Niepołomice w środę zaliczył udany debiut w oficjalnym meczu Korony. Kielecki zespół przegrał w ćwierćfinale Pucharu Polski - po dogrywce z Jagiellonią Białystok 1:2. Teraz boczny obrońca czeka ma pierwszy mecz w Koronie w PKO BP Ekstraklasie. W niedzielę o 15 podopieczni Kamila Kuzery zaczną wyjazdowe spotkanie z Zagłębiem Lubin. Sędzią głównym będzie Daniel Stefański z Bydgoszczy.

Marcel Pięczek o debiucie i meczu z Zagłębiem Lubin

- To był słodko - gorzki debiut. Cieszy to, że zagrałem, ale nie udało się zwyciężyć w Białymstoku, a to było naszym celem. Czułem się bardzo dobrze. Z minuty na minutę coraz solidniej. Czy zagram teraz w Lubinie? Nie mam pojęcia, o to trzeba spytać sztab szkoleniowy. Zresztą bez względu na to, kto znajdzie się podstawowym składzie, na pewno zostawi zdrowie na boisku. Będziemy grać o 3 punkty -

zapowiedział Marcel Pięczek.

Rywalizacja w drużynie jest duża. - Jest potrzebna, bo pcha do dawania z siebie jeszcze więcej. Nic tylko przełożyć to na mecze i punkty - dodał.

Porażka z Jagiellonią Białystok boli, ale Marcel Pięczek przyznał, że zespół może ją przyjąć z podniesioną głową. - Chcemy przełożyć tą dobrą grę w Pucharze Polski na mecze ligowe i zacząć serię zwycięstw, bo bardzo tego potrzebujemy - powiedział Marcel Pięczek. -W meczu z liderem ekstraklasy pokazaliśmy, że jak równy z równym możemy grać z każdym zespołem. Dlatego do Lubina jedziemy walczyć o zwycięstwo - dodał.