Maksymilian Dyśko
Mateusz Wzięch strzela jak na zawołanie. 21-letni pomocnik zdobył dwa gole w meczu z Starogardem. Sokół Kleczew
Sokół Kleczew wygrał swoje spotkanie ze Starogardem Gdańskim (4:3) i tym samym podopieczni trenera Łukasza Cichosa sięgnęli po raz drugi w tym sezonie po komplet punktów. Warto zaznaczyć, że dwie bramki dla Sokoła zdobył Mateusz Wzięch. Dobrze zaprezentowała się również Unia Swarzędz, która w wyjazdowym spotkaniu pewnie pokonała Błękitnych Stargard 3:1. Z kolei beniaminek trzeciej ligi – Noteć Czarnków - zremisował w ostatnich minutach z Gedanią Gdańsk 1:1. Nieco gorzej spisali się piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Zawodnicy trenerów Marcina Duchały i Pawła Juszczyka przegrali z Elaną Toruń 1:3. Swoją zwycięską passę przerwała Pogoń Nowe Skalmierzyce. Biało-niebiescy zostali rozbici przez rezerwy Pogoni Szczecin i przegrali 0:5.

Grad goli w Kleczewie. Wzięch imponuje skutecznością

Pomimo tego, że Sokół przeważał od pierwszych minut to goście objęli jako pierwsi prowadzenie. Odpowiedź na straconego gola była natychmiastowa. Dwójkowa akcja młodych zawodników gospodarzy - Stańczyka i Wzięcha przyniosła wyrównanie. Do bramki trafiał ten drugi. Zespół ze Starogardu nie dał za wygraną i jeszcze przed przerwą wyszedł na prowadzenie. Po zmianie stron trener Łukasz Cichos dokonał zmiany i na boisku za Kacpra Friskę pojawił się Michał Zimmer.

Zmiana okazała się być bardzo trafiona, ponieważ 23-letni obrońca doprowadził do wyrównania w 53. minucie meczu. Na kwadrans przed końcem goście znów wyszli na prowadzenie, jednak trzy minuty później, dzięki kapitalnej dyspozycji Mateusza Wzięcha, gospodarze również strzelili swoją trzecią bramkę. Pod koniec spotkania, Sokół wywalczył rzut karny. Jedenastkę pewnie wykonał niezawodny Tomasz Kowalczuk, który w 90. minucie zapewnił swojej drużynie komplet punktów.

Poniżej można zobaczyć oba trafienia Mateusza Wzięcha, który ma na swoim koncie już cztery bramki w tym sezonie.

Unia Swarzędz z drugim zwycięstwem z rzędu

Unici w poprzedniej kolejce wygrali rzutem na taśmę z Stolem Gniewino 4:3. Spotkanie z Błękitnymi Stargard było nieco spokojniejsze i podopieczni trenera Tomasza Bekasa pewnie wygrali 3:1.

W siódmej minucie spotkania „Duma Swarzędza” wywalczyła rzut rożny, po którym jeden z Błękitnych sfaulował w polu karnym Antoniego Kuźnika. Sędzia wskazał na wapno, a jedenastkę pewnie wykorzystał Adam Borucki. W 18. minucie zespół z Wielkopolski podwyższył prowadzenie. Technicznym uderzeniem z okolic 16. metra popisał się Krzysztof Biegański, a asystował mu Łukasz Spławski.

Po zmianie stron Unia dopięła swego, a na listę strzelców wpisał się Jan Paczyński. Pod koniec spotkania gospodarze strzelili honorową bramkę, a jej autorem został Damian Niedojad.

Polonia Środa Wielkopolska bez punktów na własnym obiekcie

Ekipa trenerów Pawła Juszczyka i Marcina Duchały nie weszła najlepiej w sezon. Zawodnicy Polonii Środa Wielkopolska nie zdobyli jeszcze ani jednego punktu na własnym obiekcie. Pierwsze domowe spotkanie przegrali z Notecią Czarnków 1:4, a w czwartej kolejce ulegli innemu beniaminkowi i przegrali z Elaną Toruń 1:3. Co ciekawe, niebiesko-biało-czerwoni spisują się rewelacyjnie na wyjazdach, ponieważ wygrali z Gedanią Gdańsk 3:2 oraz z Wikędem Luzino 4:0. W piątej serii gier Polonia uda się do Solca Kujawskiego, by zmierzyć się z miejscową Unią. Mecz odbędzie się 26 sierpnia o godzinie 14.

Który z młodych zawodników Lecha Poznań zasługuje na największe wyróżnienie?

"Niebiesko-białe talenty": Wybierz najlepszego młodzieżowca ...