Mecz Belgia - USA - sprawdź wynik, zobacz skrót meczu [RELACJA]

krk
Mecz Belgia - USA. Reprezentacja Belgii po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonała po dogrywce Stany Zjednoczone 2:1 i w ćwierćfinale zmierzy się z Argentyną. Zobacz skrót meczu Belgia - USA.

BELGIA - STANY ZJEDNOCZONE [2:1 ]

Bramki: 93' Kevin De Bruyne, 105' Romelu Lukaku - 107' Julian Green

BELGIA - USA [RELACJA]

Mecz na Fonte Nova Arena w Salvadorze rozpoczął się od mocnego uderzenia Belgów. Już pierwsza groźna akcja "Czerwonych Diabłów" mogła zakończyć się golem, ale strzał Divocka Origiego obronił Tim Howard. Kilka minut później na boisku pojawił się kibic. Stewardzi przez dłuższą chwilę stali bezczynnie i obserwowali jego poczynania i dopiero po chwili postanowili go złapać. Lepsze wrażenie w pierwszej odsłonie meczu sprawiali Belgowie, ale nie udało się im zaskoczyć bramkarza rywali.

W drugiej połowie swoje szanse mieli m.in. Dries Mertens, Axel Witsel i Divock Origi. Po strzale głową tego ostatniego piłka zatrzymała się na poprzeczce. Tim Howard bronił jak w transie, a swój udowodnił wygrywając pojedynek sam na sam z Kevinem Mirallasem. Belgów tuż przed końcem regulaminowego czasu gry mógł pogrążyć rezerwowy Chris Wondolowski, ale w znakomitej sytuacji huknął ponad poprzeczką.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w dogrywce. W dodatkowych trzydziestu minutach meczu bramki dla Belgów zdobywali Kevin de Bruyne i Romelu Lukaku. Amerykanie odpowiedzieli trafieniem Juliana Greena, choć mieli jeszcze dogodne okazje, by wyrównać.

Niesamowity Howard nie zatrzymał Belgów. "Czerwone Diabły" w ćwierćfinale Mundialu