Mecz Holandia - Chile - sprawdź wynik, zobacz skrót meczu [RELACJA]

mgs
Mecz Holandia - Chile. Reprezentacja Holandii pokonała Chile 2:0 i awansowała do fazy pucharowej z pierwszego miejsca. Zobacz skrót meczu Holandia - Chile .

HOLANDIA - CHILE [2:0]

Bramki: 77' Leroy Fer, 92' Memphis Depay

MECZ HOLANDIA - CHILE [RELACJA]

Zarówno Chilijczycy jak i Holendrzy byli przed tym spotkaniem pewni awansu. Jednak obie ekipy zapowiadały, że zamierzają walczyć o pierwsze miejsce w grupie. Pierwsza połowa tego nie pokazała, bowiem piłkarze biegali mniej niż zwykle, a bardziej ostrożne nastawienie podopiecznych trenera Sampaoliego skutecznie ograniczyło pole manewru Arjenowi Robbenowi. W efekcie na pierwszy a w dodatku niecelny strzał w tym spotkaniu musieliśmy czekać aż do 22. minuty.

Holendrzy postanowili nieco inaczej niż zwykle rozegrać rzut rożny, Zamiast dośrodkować piłkę w pole karne, "Pomarańczowi" zdecydowali się na podanie przed pole karne, skąd natychmiast zacentrował Janmaat, a wprowadzony chwilę wcześniej Leroy Fer wykazał się najwyższym sprytem w polu karnym i strzałem głową skierował piłkę do siatki.

Chilijczycy grali coraz odważniej, zupełnie zapominając o obronie, a Robben tylko czekał na taką sytuację. Po jednym z długich podań as Bayernu Monachium popędził z piłkę lewym skrzydłem, po czym dośrodkował ją na piąty metr do Memphisa Depaya, który wślizgiem wpakował futbolówkę do siatki. Ten gol rozstrzygnął losy spotkania, oraz pierwszego miejsca w grupie B.

Wygrana i pierwsze miejsce w grupie dla Holandii! Oranje unikną Brazylii?