Mecz Kostaryka - Grecja sprawdź wynik, zobacz skrót meczu [RELACJA]

mgs
Po dramatycznej końcówce i serii rzutów karnych do ćwierćfinału awansowała Kostaryka, która pokonała Grecję.

KOSTARYKA - GRECJA [1:1]

bramki: 52' Brayan Ruiz, 91′ Sokratis Papastathopoulos

KOSTARYKA - GRECJA [RELACJA]

Mecz dwóch największych niespodzianek 1/8 finału mistrzostw świata nie należał do najbardziej porywających. Oba zespoły w pierwszej połowie nie stworzyły sobie zbyt wielu sytuacji strzeleckich, a na boisku wiało nudą. Z lekka przewagą grali piłkarze z Hellady, jednak nie potrafili przekuć jej w żaden sposób na bramki.
Strzelecką posuchę obu zespołów przełamał dopiero Brayna Ruiz, który w 52. minucie pokonał golkipera Grecji. Kiedy wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się zwycięstwem zespołu Kostaryki, do wyrównania w doliczonym czasie gry doprowadził Sokratis Papastathopoulos.

Mecz zakończył i remisem 1:1, a więc potrzebna była dogrywka. Ta nie przyniosła jednak rozstrzygnięcia i po pół godziny dodatkowej gry sędzia rozpoczął konkurs rzutów karnych. Tutaj lepsi okazali się piłkarze Kostaryki, którzy w wykonywaniu jedenastek byli bezbłędni. Po stronie Grecji tylko jeden błąd popełnił Theofanis Gekas, przez co gracze z Hellady pożegnali się z turniejem.