Mecz Lechia Gdańsk - Legia Warszawa ONLINE. Walka o ćwierćfinał Pucharu Polski. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Jacek Czaplewski
Lechia - Legia LIVE! Walka o ćwierćfinał Pucharu Polski
Lechia - Legia LIVE! Walka o ćwierćfinał Pucharu Polski Szymon Starnawski
Fortuna Puchar Polski. Mecz Lechia Gdańsk - Legia Warszawa ONLINE. W piątek walczyli o ligowe punkty, dzisiaj zawalczą o awans do ćwierćfinału krajowych rozgrywek. Relacja LIVE od godziny 20:30.

Fortuna Puchar Polski. Mecz Lechia Gdańsk - Legia Warszawa ONLINE

Lechia ma ochotę zrewanżować się za porażkę w lidze. Puchar urasta dla niej do rangi jedynych rozgrywek, z których może wywalczyć awans do eliminacji europejskich pucharów. Do podium ekstraklasy traci bowiem aż dwanaście punktów, a jesteśmy już przecież prawie na półmetku sezonu.

Dzięki wygranej z biało-zielonymi Legia wróciła na pozycję wicelidera ekstraklasy. Chociaż za strzelanie wzięła się dopiero w ostatnich minutach to z przebiegu gry wydaje się, że zapunktowała zasłużenie. Najpierw samobój Dusana Kuciaka po strzale Bartosza Kapustki, a potem gol wprowadzonego Yuriego Ribeiro zadecydowały o odwróceniu wyniku.

Póki co Lechia jako drużyna reprezentująca Polskę w eliminacjach Ligi Konferencji zagrała tylko jeden mecz w Pucharze Polski. W pobliskiej Stężycy ograła drugoligową Radunię 4:1. Za Legią zwycięska dogrywa z pierwszoligową Bruk-Bet Termaliką Nieciecza (3:2) oraz łatwy mecz z Wisłą Płock (3:0).

Mecz Lechii z Legią poprowadzi sędzia Tomasz Musiał (Kraków). Do jego dyspozycji będzie system VAR. Obsłużą go Paweł Pskit z Radosławem Siejką.

Piątkowy mecz w Warszawie obejrzało około 21 tys. widzów. Jeśli w Gdańsku przyjdzie połowa to będzie wielki sukces.

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Legia - Lechia 2:1 (Ekstraklasa, 04.11.2022)
Legia - Lechia 2:1 (Ekstraklasa, 02.04.2022)
Lechia - Legia 3:1 (Ekstraklasa, 03.10.2021)

Mecz Lechia Gdańsk - Legia Warszawa TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Polsacie Sport. W internecie mecz w aplikacji Polsat Box Go. Relacja LIVE od godziny 20:30 w GOL24 - zapraszamy!