Mecz ligi cypryjskiej przerwany. Piłkarz trafiony w głowę fajerwerkiem!

Grzegorz Ignatowski
Podczas meczu ligi cypryjskiej pomiędzy AEL Limassol i APOEL Nikozja doszło do tragicznego zdarzenia. Jeden z piłkarzy znajdujących się na ławce rezerwowych został trafiony w głowę pociskiem niewiadomego pochodzenia. Media informują, że mógł to wystrzelony z trybun fajerwerk.

Ten mecz decydował o tytule mistrza kraju. AEL był liderem tabeli, lecz w razie wygranej APOELU to właśnie ta drużyna sięgnęłaby po mistrzostwo. Jednak w 51. minucie, przy stanie 0:0 sędzia postanowił, że mecz zostanie przerwany. Powodem jego decyzji był uraz, jakiego doznał siedzący na ławce rezerwowych obrońca APOEL-u Kaka da Silva.

Początkowo kibice byli zaskoczeni takim przebiegiem sytuacji, lecz po kilku chwilach okazało się, że Kaka został poważnie ranny. Piłkarz APOELU został trafiony fajerwerkiem w głowę, po czym przewieziono go do szpitala.

Cypryjska federacja futbolowa nie podjęła jeszcze decyzji czy mecz będzie kontynuowany. Media spekulują, że decyzja zostanie podjęta w poniedziałek.

Źródło: Globalpost.com