Mecz Niemcy - Algieria sprawdź wynik, zobacz skrót meczu [RELACJA]

mgs
W dogrywce reprezentacja Niemiec pokonała Algierię 2:1 i awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata.

NIEMCY - ALGIERIA [2:1]

bramki: 92' Andre Schuerrle, 119′ Mesut Oezil, 121′ Abdelmoumen Djabou

NIEMCY - ALGIERIA[RELACJA]

Niewielu spodziewało się, że piłkarze Algierii będą w stanie postawić opór kandydatom do zwycięstwa turnieju, Niemcom. Szczególnie w pierwszej połowie Algierczycy atakowali bramkę Manudela Neuera, a ten po kilku niepewnych i niebezpiecznych interwencjach nie dał się pokonać. Na boisku nie brakowało walki, "Pustynne Lisy" nie dawali za wygraną, nie odpuszczali, wywalczyli o każdą piłkę i zaprezentowali wielką determinację. Niemcy natomiast umiejętnie odpierali ataki przeciwników, a z czasem sami zaczęli stwarzać sobie dogodne sytuacje.

Po dziewięćdziesięciu minutach gry nie mieliśmy rozstrzygnięcia i potrzebna była dogrywka. Już na samym jej początku swoją wyższość pokazali Europejczycy, a w 92. minucie gola zdobył Adnre Schuerrle. Później trafienie dołożył jeszcze Mesut Oezil, a Algierczycy zdołali odpowiedzieć jedynie golem honorowym zdobytym w 121. minucie przez Abdelmoumena Djabou.