Mecz Nigeria - Argentyna - sprawdź wynik, zobacz skrót meczu [RELACJA]

ZA
Argentyna wygrała z Nigerią 3:2 i zajęła pierwsze miejsce w grupie F brazylijskeigo mundialu. Nigeryjczycy mimo porażki również awansowali do 1/8 finału. Po dwa gole strzelili Messi oraz Musa, a zwycięską bramkę zdobył Rojo.

NIGERIA – ARGENTYNA [2:3]

Bramki: 4', 47' Musa – 3', 45' Messi; 49' Rojo.

MECZ NIGERIA – ARGENTYNA [RELACJA]

Spotkanie rozpoczęło się fantastycznie dla Argentyńczków, którzy już po trzech minutach prowadzili dzięki bramce Leo Messiego. To trzecie trafienie napastnika na tegorocznym mundialu. Zaledwie minutę później miny kibiców Argentyny, którzy wypełnili stadion w Porto Algere zrzedły, bo wyrównał Ahmed Musa.

Pod koniec pierwszej połowy kontuzji doznał napastnik argentyńskiej kadry Sergio Aguero. Snajper Manchesteru City z ławki rezerwowych mógł podziwiać pięknego gola Messiego w 45. minucie, który zapewnił Argentynie prowadzenie.

Druga połowa rozpoczęła się prawie tak samo jak pierwsza. Z różnicą, że to Nigeria zadała pierwszy cios. Szybko wyrównał Musa, ale po dwóch minutach Marcus Rojo odzyskał prowadzenie dla Argentyny.

Po nieco ponad godzinie gry z kontuzją ręki boisko opuścił Michael Babatunde. Nigeryjczyk dostał piłką po strzale jednego z Argentyńczyków.