Mecz USA - Niemcy - sprawdź wynik, zobacz skrót meczu [RELACJA]

msz
Niemcy wygrali z USA 1:0 w trzeciej kolejce grupy G brazylijskiego mundialu. Oba zespoły awansowały do dalszej fazy turnieju.

USA - NIEMCY 0:1 (0:0)

Bramka: 55' Thomas Mueller

USA - NIEMCY [RELACJA]

Od początku spotkanie toczyło się w sennym tempie, bo remis zadowalał oba zespoły. W pierwszej połowie nie doczekaliśmy się wielu okazji strzeleckich i oba zespoły do szatni zeszły przy wyniku bezbramkowym.

Po przerwie groźniej zaatakowali Niemcy, chcąc zadać kłam twierdzeniu, że umówili się na korzystny podział punktów z Amerykanami. W 55. minucie Thomas Muller z dystansu dobił strzał odbity wcześniej przez bramkarza USA i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Rezultat 1:0 utrzymał się do końca spotkania, ale obok Niemców do 1/8 finału awansowali także piłkarze Stanów Zjednoczonych, dzięki korzystnemu rezultatowi w drugim dzisiejszym meczu grupy G.