Mecz USA - Portugalia - sprawdź wynik, zobacz skrót meczu [RELACJA]

mgs
Mecz USA - Portugalia. Reprezentacja Portugalii szczęśliwie zremisowała z USA 2:2 i zachowała szanse na awans do fazy pucharowej mistrzostw. Zobacz skrót meczu USA - Portugalia.

USA - PORTUGALIA[2:2]

Bramki: 5' Nani, 95' Silvestre Varela, 64' Jermaine Jones, 81' Clint Dempsey

USA - PORTUGALIA[RELACJA]

Podopieczni Paulo Bento znacznie lepiej weszli w rozgrywany w Manaus mecz i potrzebowali zaledwie pięciu minut, aby otworzyć wynik spotkania. Wtedy to bowiem fatalny błąd we własnym polu karnym popełnił amerykański obrońca, Geoff Cameron, który przy próbie wybicia piłki dośrodkowywanej przez Andre Almeidę fatalnie skiksował i futbolówka trafiła pod nogi Naniego.

Druga część gry, podobnie jak pierwsza, rozpoczęła się od sporego nieporozumienia w amerykańskiej defensywie, ale tego nie potrafił wykorzystać Eder, którego ekwilibrystyczny strzał poszybował ponad bramką. Później do głosu doszli podopieczni Klinsmanna, wśród których brylował Fabian Johnson. To właśnie po jego akcji w 56. minucie gry powinien być remis. Prawy obrońca Hoffenheim dynamicznie wpadł w pole karne, po czym doskonale zagrał przed bramkę do Bradley’a, który pomimo braku w bramce Beto uderzył wprost w stojącego na linii bramkowej Ricardo Costę.

Kiedy wydawało się, że już nic nie może uratować Portugalczyków od odpadnięcia z mundialu już po dwóch kolejkach fazy grupowej, ale od czego zespół Paulo Bento ma swoją gwiazdę, Cristiano Ronaldo. Najlepszy piłkarz świata w 2013 roku pokazał swoją klasę, w ostatniej minucie czasu gry idealnie dośrodkowując na głowę rezerwowego Vareli, który celnym strzałem doprowadził do wyrównania i uratował marzenia swoich rodaków o awansie do fazy pucharowej mistrzostw.