Melikson zrobił różnicę. Wisła w 4. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów (wideo)

Kacper Reński
Maor Melikson zdobył w dwumeczu z Liteksem trzy bramki
Maor Melikson zdobył w dwumeczu z Liteksem trzy bramki GrzegorzSroka.com
Ile znaczy dla Wisły indywidualność Maora Meliksona, pokazało dzisiejsze spotkanie z Liteksem Łowecz (3:1). Izraelczyk z polskim paszportem zainicjował i wykończył dwie bramkowe sytuacje dla Białej Gwiazdy. Podopieczni Roberta Maaskanta awansowali do ostatniej rundy eliminacyjnej.

Liga Mistrzów - wyniki, terminarz, live - więcej o rozgrywkach w specjalnym dziale

Dzięki zwycięstwu w pierwszym meczu wiślacy mogli sobie pozwolić na spokojną grę na początku spotkania. Zgodnie ze wskazówkami trenera Maaskanta tak właśnie grali przez większość czasu gry w pierwszej połowie. Gra Wisła opierała się na szybkich wyjściach do kontr oraz uważnej grze w obronie. Ta taktyka opłaciła się, gdyż w 42. minucie spotkania, po kolejnej z akcji duetu Małecki-Melikson, których współpraca w dzisiejszym meczu wyglądała imponująco, ten drugi umieścił piłkę w siatce po mocnym strzale w krótki róg bramki Liteksu.

Kibice Wisły mogli entuzjastycznie spoglądać na drugą połowę, gdyż piłkarze Liteksu nie mieli w pierwszej połowie zbyt dużo do powiedzenia. Choć często utrzymywali się przy piłce, nic konstruktywnego z tego nie wynikało. Prawy skrzydłowy Tom, którego najbardziej się w Krakowie obawiano, był kompletnie nie widoczny. Dobrze z gry wyłączył go Junior Diaz.

Losy dwumeczu praktycznie przesądziła sytuacja z 54. minuty. Maor Melikson przejął piłkę w środkowej części boiska, popędził w kierunku bramki,aż w końcu został powalony w polu karnym przez bramkarza mistrza Bułgarii. Sędzia główny nie miał wątpliwości i wskazał na wapno, choć jak się później okazało, spokojnie mógł się wstrzymać z tą decyzją. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem obok słupka podwyższył wynik na 2:0.

Zobacz galerię zdjęć ze spotkania!

Po tej bramce do głosu doszli Bułgarzy, którzy co raz częściej przedzierali się przez blok defensywny Wisły. W 68. minucie meczu, środkowy obrońca Liteksu, Nikołaj Budurov wykorzystał zamieszanie w polu karnym Wisły i z bliskiej odległości pokonał bramkarza Wisły.

Zadanie utrzymania korzystnego wyniku wiślakom ułatwił Nebojsa Jelenkovic, który za bezczelny faul na Gervasio Nunezie ujrzał czerwony kartonik. Dzieło zniszczenia zakończył rezerwowy w tym meczu Cezary Wilk, dobijając strzał z bliskiej odległości.

Należy podkreślić fantastyczny doping kibiców Wisły, na który uwagę zwrócił nawet trener gości. Nie ważne jaki rezultat uzyskają krakowianie w kolejnej rundzie, fani Wisły na dzień dzisiejszy na pewno są już na poziomie Ligi Mistrzów.

Dzisiejszy mecz pokazał, że Wisła jest zespołem poukładanym taktycznie, który ma w swoich szeregach prawdziwą gwiazdę - Maora Meliksona. Należy pamiętać, że prawdziwy sprawdzian umiejętności czeka krakowian w czwartej fazie kwalifikacji LM, ale patrząc na możliwych rywali w tej rundzie, trzeba być optymistą. Wisła na pewno jest w stanie wygrać z takimi zespołami jak Maccabi Hajfa czy APOEL Nikozja. Jeżeli jednak w kolejnej rundzie wiślakom się nie powiedzie, zagwarantowali sobie dzisiaj udział w fazie grupowej Ligi Europejskiej. Miejmy nadzieje, że Wisła w tym roku będzie cieszyła swoją grą w europejskich pucharach jak najdłużej.

Wisła Kraków - Liteks Łowecz 3:1 (1:0)- czytaj zapis relacji na żywo ze stadionu