Miedź Legnica minimalnie pokonała Jarotę

Paweł Witkowski
Piłkarze Miedzi wygrali z Jarotą 1:0
Piłkarze Miedzi wygrali z Jarotą 1:0 Piotr Krzyżanowski / Polskapresse
Tylko jedną bramką pokonała Jarotę Jarocin drużyna z Legnicy. Podopieczni Bogusława Baniaka mogli zdobyć więcej bramek, jednak zabrakło im skuteczności.

- Teraz chłopcy siedzą w szatni i zastanawiają się jak to możliwe, że nie strzelili 3-4 bramek więcej - powiedział po spotkaniu trener Bogusław Baniak. Jego Miedź Legnica wygrała przy alei Orła Białego 1:0 z Jarotą Jarocin w 7. kolejce II ligi.

Zwycięską bramkę już w 5 minucie zdobył Jakub Grzegorzewski. Kilka minut później mógł podwyższyć wynik, ale dał się uprzedzić obrońcom. - Dziś eksperymentowaliśmy, grając bez typowego napastnika. Na tej pozycji wyszedł Madejski, który jest pomocnikiem i miał się wymieniać pozycjami z Grzegorzewskim. Ten mecz pokazał jednak, że potrzebujemy i musimy grać z napastnikiem z prawdziwego zdarzenia. Narzekam na Zakiego, mojego ulubionego piłkarza, ale muszę uczciwie przyznać, że brakuje nam go w ostatnich meczach - mówił o kontuzjowanym Zbigniewie Zakrzewskim szkoleniowiec.

Zawodnik prawdopodobnie będzie już w pełni sił na następny mecz z Chojniczanką. Z byłym liderem II ligi powinien zagrać też Damian Paszliński.

Miedź Legnica - Jarota Jarocin 1:0 (1:0)

Bramka: Grzegorzewski 5

Sędzia: Mariusz Trofimiec (Kielce) Widzów: 2500

Miedź: Bledzewski - Zasada, Gawlik, Woźniczka, Hempel (68. Starosta) - Feciuch, Nowacki, Garuch, Grzegorzewski (82. Mowlik), Zieliński (90. Kuzimski) - Madejski (66. Orłowski)

Jarota: Brzostowski - Oczkowski, Nawrocki (46. Cierniewski), Garbarek, Śliwa - Pawlak (72. Kamiński), Danielak, Czabański (46. Tomkowiak), Grobelny, Skowron (77. Owczarek) - Bartoszek

Źródło: Gazeta Wrocławska