Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne.
Zdjęcie archiwalne. Wiktor Gumiński
W wyjazdowym meczu 21. kolejki III ligi MKS Kluczbork rozbił 4:0 Wartę Gorzów Wielkopolski. Rywali grali od 16. minuty w "10".

MKS Kluczbork pojechał do Gorzowa Wielkopolskiego w roli zdecydowanego faworyta. Wygrał 7 ostatnich meczów o stawkę, ostatnio przegrywając we wrześniu. Tydzień temu pokonał na własnym stadionie 3:2 inny klub z Gorzowa Wielkopolskiego – Stilon. Z kolei rywale przegrali oba wiosenne spotkania. Ostatni ligowy mecz wygrali na początku listopada.

MKS przed tym meczem tracił zaledwie 4 punkty do lidera, Rekordu Bielsko-Biała i pilne potrzebował zwycięstwa w meczu 21. kolejki.

Spotkanie szybko ustawiła czerwona kartka Piotra Majerczyka z Warty, którą otrzymał w 16. minucie. Już minutę później pierwszą bramkę dla MKS-u zdobył pięknym strzałem z rzutu wolnego Dawid Wojtyra. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców jeszcze w 24. minucie i goście do przerwy prowadzili 2:0.

W drugiej połowie Wojtryra kontynuował swoje show i dołożył kolejne dwa trafienia, a MKS bez większego problemu rozgromił gospodarzy.

W kolejnym meczu ekipa z Kluczborka rozegra z Karkonoszami Jelenia Góra w sobotę, 23 marca o godzinie 17. Będzie to spotkanie na szczycie ligowej tabeli. Trzeci MKS zmierzy się z 5. Karkonoszami.

Warta Gorzów Wielkopolski - MKS Kluczbork 0:4 (0:2)
Bramki: 0:1 Wojdyra - 17., 0:2 Wojdyra - 24., 0:3 Wojtyra - 46., 0:4 Wojtyra - 90.
MKS: Szczerbal - Napora, Lechowicz, Trojanowski, Maj (42. Szota) - Nowak (71. Włodarczyk), Wojtyra, Wiszniowski, Neisson (75. Zawada) - Lewandowski, Tuszyński (71. Wienczek)