Młoda Ekstraklasa: Śląsk Wrocław gromi Wisłę Kraków

Michał Mormul
Cristian Omar Diaz zdobył cztery gole w meczu Młodej Ekstraklasy
Cristian Omar Diaz zdobył cztery gole w meczu Młodej Ekstraklasy Paweł Relikowski / Polskapresse
Młodzi piłkarze Śląska Wrocław w pełni zrehabilitowali się za wczorajszą porażkę ligową swoich starszych kolegów i pokonali Wisłę Kraków aż 4:0. Wszystkie bramki dla podopiecznych Łukasza Becelli strzelił Cristian Omar Diaz.

Pierwszą groźną akcję, która została od razu zamieniona na bramkę, gospodarze spotkanie przeprowadzili już w 8. minucie gry. Prostopadłe podanie do wychodzącego na czystą pozycję Cristiana Omara Diaza zagrał Marek Wasiluk, dzięki czemu dwukrotny król strzelców ligi boliwijskiej nie miał problemów z pokonaniem Jakuba Sypniewskiego.

Na kolejną bramkę około 100 kibiców zgromadzonych na stadionie musiało czekać niemal pół godziny. Wówczas bardzo dobrym dośrodkowaniem na głowę argentyńskiego napastnika popisał się Paweł Garyga i było 2:0 dla Śląska. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa. Trzeba przyznać, iż był to wynik w pełni sprawiedliwy.

Kolejna bramka padła niecałe 120 sekund po zmianie stron. Ponownie dokładnym podanie do Diaza popisał się Garyga i po sprytnym strzale głową zrobiło się 3:0. Na kolejne trafienie Latynosa nie trzeba było długo czekać. Była 57. minuta, gdy będąc na środku boiska zauważył, iż bramkarz Wisły wyszedł daleko poza bramkę, więc zdecydował się na uderzenie, dzięki czemu zaliczył swoje czwarte w tym dniu trafienie.

Bliski honorowego trafienia w końcówce spotkania był Michał Szewczyk, ale piłka po jego strzele zatrzymała się na słupku bramki strzeżonej przez Rafała Gikiewicza.