Młodzieżowcy na boisku: 33. kolejka Lotto Ekstraklasy [RAPORT]

Jacek Czaplewski
Mateusz Wieteska
Mateusz Wieteska Grzegorz Dembinski
Lotto Ekstraklasa. Od piątku będziemy interesować się 34. kolejką, ale jesteśmy wam jeszcze winni podsumowanie gry młodzieżowców w poprzedniej serii gier. A trochę się jednak wydarzyło, skoro nominalny stoper strzelił siódmego gola w sezonie. To lepszy dorobek od niejednego napastnika.

Występy młodzieżowców w 33. kolejce Lotto Ekstraklasy

Cracovia - Adam Wilk (rocznik 1997) - Drużyna z utrzymaniem, więc powrócił do składu. Trochę się naczekał. Występ przeciwko Bruk-Bet Termalice Nieciecza był jego pierwszym od 21. kolejki
Daniel Pik (2000) - Zadebiutował w Ekstraklasie, zmieniając 74 minucie Milana Dimuna. To było wejście smoka. Wypracował karnego i gola. Poniżej możecie posłuchać jego pierwszego wywiadu z mixed-zony.

Górnik Zabrze – Mateusz Wieteska (1997) – Nie znajdziecie nam drugiego tak skutecznego obrońcy. W meczu z Lechem Poznań ten ulubieniec fanów Football Managera (jest tam wielkim talentem) zdobył siódmą bramkę w sezonie. Obejrzał też szóstą żółtą kartkę.
Adrian Gryszkiewicz (1999) – Dostał żółtą kartkę. Rozegrał prawie cały mecz. Chwilę przed końcem zmienił go Adam Wolniewicz.
Szymon Żurkowski (1997) – Napracował się w środku pola. To jeden z bohaterów tego spotkania, przez które Lech stracił fotel lidera na rzecz Legii.
Daniel Smuga (1997) – Wobec problemów Igora Angulo i braci Wolsztyński otrzymał kolejną szansę. W 80 minucie został zmieniony.
Dariusz Pawłowski (1999) – Wszedł na murawę w 80 minucie, zmieniając Smugę.

Jagiellonia Białystok – Karol Świderski (1997) – W meczu z Wisłą Kraków zmienił w 46 minucie Bartosza Kwietnia. Podobnie jak kolega nie zrobił jednak pożądanej różnicy.

Lech Poznań – Kamil Jóźwiak (1998) – Cały mecz przeciwko Górnikowi Zabrze. Naszym zdaniem rozegrał dobre zawody. Oddał kilka groźnych strzałów. Po jednym piłka trafiła w prawy słupek.
Tymoteusz Klupś (2000) – Tym razem występ bez historii. Z powodu złego wyniku już w 46 minucie wszedł za niego dodatkowy napastnik, Oleksij Chobłenko.

Lechia Gdańsk – Adam Chrzanowski (1999) – Wszedł na ostatnią chwilę. W spotkaniu ze Śląskiem Wrocław w 86 minucie zmienił Filipa Mladenovicia.

Legia Warszawa – Sebastian Szymański (1998) – Kolejny dobry występ. Z Koroną Kielce zaliczył pełne 90 minut, które okrasił golem na 1:0. Wcześniej VAR zabrał mu inną bramkę, doszukując się spalonego Jarosława Niezgody.

Piast Gliwice – Patryk Dziczek (1998) – Posmakował murawy w Gdyni. Przeciw Arce dane mu było zagrać od 86 minuty. Zmienił wtedy Mateusza Szczepaniaka. Jego wiosenny „pech” nazywa się Tomasz Jodłowiec (albo jak kto woli Tom Hateley), który miejsca w składzie nie odda.

Pogoń Szczecin – Jakub Piotrowski (1997) – Wybiegał cały mecz z Sandecją Nowy Sącz. Przy takiej publiczności (przeszło 15 tys.) jeszcze nigdy nie miał okazji zagrać w Szczecinie.

Wisła Kraków – Kamil Wojtkowski (1998) – Wrócił po kontuzji. Na początek dostał tylko chwilę – w spotkaniu z Jagiellonią Białystok zmienił bowiem Rafała Boguskiego w 84 minucie.

Wisła Płock – Konrad Michalak (1997) – Raz w składzie, raz na ławce. W meczu z Zagłębiem Lubin pojawił się na boisku po przerwie. W 67 minucie zmienił Jakuba Łukowskiego.

Zagłębie Lubin – Filip Jagiełło (1997) – Całe spotkanie przeciw Wiśle Płock. Dotąd dane mu było zaliczyć 28 spośród 33 spotkań.

Drużyny bez młodzieżowca w 33. kolejce:

Arka Gdynia, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Korona Kielce, Sandecja Nowy Sącz Śląsk Wrocław.

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców po 33. kolejce:

1. Mateusz Wieteska (Górnik Zabrze) - 7 goli
2. Karol Świderski (Jagiellonia Białystok) – 5 gol1, 1 asysta
3. Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze) – 2 gole, 4 asysty
4. Jakub Piotrowski (Pogoń Szczecin) – 3 gole, 2 asysty
5. Filip Jagiełlo (Zagłębie Lubin), Konrad Michalak (Wisła Płock) – 1 gol, 3 asysty
7. Robert Gumny (Lech Poznań) - 4 asysty
8. Sebastian Szymański (Legia Warszawa) – 3 gole, 1 asysta
9. Kamil Jóźwiak (Lech Poznań) – 3 gole
10. Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków) – 1 gol, 2 asysty
11. Patryk Dziczek (Piast Gliwice) – 1 gol, 1 asysta
12. Adam Chrzanowski (Lechia Gdańsk) - 1 gol
13. Sebastian Bergier (Śląsk Wrocław), Kamil Pestka (Cracovia), Mathieu Scalet (Śląsk Wrocław), Paweł Żyra (Zagłębie Lubin) – 1 asysta