Motor Lublin wywalczył punkt w meczu z Resovią

Marcin Trzyna
Piłkarze Motoru zremisowali w Rzeszowie z Resovią 2:2
Piłkarze Motoru zremisowali w Rzeszowie z Resovią 2:2 Jakub Hereta/Kurier Lubelski
Resovia w obecnym sezonie doskonale radzi sobie na Stadionie Miejskim „Stal” w Rzeszowie, gdzie nie przegrała jeszcze meczu. W 28. kolejce drugiej ligi grupy wschodniej, znakomitą passę „Pasów” próbował przerwać Motor Lublin, który zajmuje miejsce w strefie spadkowej.

Nieoczekiwanie pierwsi na prowadzenie w tym meczu wyszli zawodnicy z Lublina. Po rzucie wolnym, bramkę głową zdobył Karol Kostrubała. W drugiej połowie Resovia zdołała odrobić straty i wyjść na prowadzenie, jednak punkt lublinianom uratował Radosław Kursa, który trafił do siatki rywali po zamieszaniu w polu karnym minutę przed końcowym gwizdkiem.

Resovia - Motor Lublin 2:2 (0:1)
0:1 44’ Karol Kostrubała
1:1 61’ Bartłomiej Makowski
2:1 80’ Dariusz Frankiewicz
2:2 89’ Radosław Kursa

RESOVIA: Bartosz Goszka – Wiesław Kozubek, Bartłomiej Makowski, Mirosław Baran, Kamil Słaby – Tomasz Ciećko (63. Krawczyk), Andrij Nikanovych, Robert Tunkiewicz, Dariusz Frankiewicz, Michał Ogrodnik (46. Kwiek) - Sebastian Hajduk (46. Zaniewski)

MOTOR: Tomasz Ptak – Grzegorz Bronowicki, Radosław Kursa, Dawid Ptaszyński, Piotr Klepczarek – Vincent Kayizzi (59. Horodeński), Karol Kostrubała (82.Kosiarczyk), Damian Kądzior, Michał Ciarkowski – Artur Węska (82. Wolski), Ivan Jovanovic.