Mundial 2014. Jak zagrali Kolumbijczycy w meczu z Japonią? (OCENY)

Szymon Janczyk
Po trzecim grupowym zwycięstwie, Kolumbia czeka już na mecz 1/8 finału, w którym zmierzy się z lokalnym rywalem - Urugwajem. W ostatnim meczu fazy grupowej Kolumbijczycy pokonali 4:1 Japonię. Jak oceniamy występ piłkarzy zwycięskiej drużyny? Przekonajcie się sami!

Oceny w skali od 1 do 10:

David Ospina - 7 - Dobry występ Ospiny, kolejny, który potwierdził klasę tego zawodnika. Przy bramce nie zawinił, przez cały mecz spisywał się bardzo dobrze.

Santiago Arias - 6 - Poprawnie, bezbłędnie ale też bez błysku. Przeciętny występ tego zawodnika. W ofensywnie prawie nie istniał, a w defensywie za bardzo się nie napracował.

Carlos Valdes - 7 - Zapora na środku defensywy Kolumbijczyków, kilka świetnych interwencji zupełnie tak jak od niego wymagano. Nie strzelił bramki, nie zaliczył asysty czyli po prostu zagrał dobry mecz, stąd też zaledwie siódemka dla tego zawodnika.

Eder Balanta - 7 - Można go ocenić dokładnie tak samo jak Valdesa. Solidna, bardzo dobra w dzisiejszym meczu postawa tej dwójki stoperów.

Pablo Armero - 6 - Dziś skupiony głównie na zadaniach defensywnych i to go trochę ograniczało. Brakowało jego wejść, podłączeń do akcji ofensywnych swojego zespołu ale mimo nie można powiedzieć, że był bezużyteczny.

Alexander Mejia - 7 - Dowodził defensywą, chociaż grał na pozycji defensywnego pomocnika. Gdyby nie jego znakomita kontrola gry w środku pola i mocna praca nad odbiorem piłki rywalowi, aż tylu kontrataków byśmy nie oglądali.

Fredy Guarin - 6 - Dostał szansę, ale nie pokazał tak naprawdę dlaczego. Zarobił żółtą kartkę, miał kilka przebłysków ale ten mecz w jego wykonaniu nie przejdzie raczej do historii. Mimo wszystko dobry występ.

Juan Quintero - 5 - Bardzo słaba pierwsza połowa, nic dziwnego że został zmieniony. W porównaniu do cieniującego Guarina on był jeszcze gorszy. Tak naprawdę środek pomocy nie był dziś atutem Kolumbijczyków.

Juan Cuadrado - 7 - Tylko jedna połowa, ale za to jaka. Bramka z rzutu karnego, kilka typowych dla tego zawodnika, szybkich, ofensywnych wejść, które rozrywały defensywę przeciwnika.

Jackson Martinez - 9 - Świetny mecz Jacksona Martineza. Dwa strzały celne i dwie bramki. Tego oczekuje się od skrzydłowego światowej klasy i to zaprezentował pomocnik Porto. Chyba przekonał wreszcie trenera, że warto dawać mu szansę występu od pierwszej minuty.

Adrian Ramos - 7 - Bramki nie strzelił, ale i tak zaprezentował się ze zdecydowanie dobrej strony. Na dowód niech posłuży asysta przy bramce Jamesa na 4:1, którą znakomicie podsumował swój dzisiejszy występ. Solidny piłkarz.

Zmiennicy:

James Rodriguez - 10 - Klasa światowa, nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Młody piłkarz Monaco w ciągu jednej połowy potrafił dwukrotnie genialnie dograć piłkę do kolegów i asystować im przy bramkach oraz na sam koniec trafić do bramki rywala.

Carlos Carbonero - 6 - W porównaniu do Jamesa, mógł zdziałać więcej. W porównaniu do Cuardado wypadł słabiej, czyli zasłużył na ocenę "solidną".

Faryd Mondragon - Nie wystawimy mu oceny, ale byłaby to dziesiątka. Nie za mecz a za to, że pobił dziś rekord Rogera Milli i stał się najstarszym zawodnikiem w historii mistrzostw świata. Trzeci mundial Mondragona w karierze to znakomite zwieńczenie jego przygody z futbolem.