Mundial 2018. SKRÓT MECZU: Hiszpania - Maroko [BRAMKI, WYNIK]

red
Mundial 2018. SKRÓT MECZU: Hiszpania - Maroko BRAMKI, WYNIK. Hiszpania niespodziewanie nie zdołała pokonać Maroka. Piłkarze Fernando Hierro po bardzo emocjonującym meczu zremisowali 2:2 (1:1).. Zobacz skrót spotkania Hiszpania - Maroko.

SKRÓT MECZU: Hiszpania - Maroko. Zaczęło się sensacyjnie
Mundial 2018: Grupa B, Hiszpania - Maroko (skrót)

Sensacyjnie to jednak Hiszpanie pierwsi stracili w tym spotkaniu bramkę. W 14. minucie nieporozumienie między Andresem Iniestą a Sergio Ramosem wykorzystał Khalid Boutaib, który przejął futbolówkę i w sytuacji sam na sam pokonał Davida De Geę. Już pierwszy kontratak Marokańczyków zakończył się bramką, pozostawało tylko czekać na dalszy rozwój wypadków. Pewnym było, że Hiszpania odpowie, pytanie tylko brzmiało jak szybko.

Dość szybko jak się później okazało, bo już w 20. minucie. Swoje winy odkupił Andres Iniesta - po wymianie kilku dokładnych podań przed szesnastką Isco odegrał futbolówkę do byłego pomocnika FC Barcelony, ten wpadł na pełnej szybkości w pole karne, minął obrońcę i idealnie zagrał znów do Isco, który mając przed sobą tylko bramkarza nie mógł się pomylić.

SKRÓT MECZU: Hiszpania - Maroko. Na ratunek VAR
Piłkarze „La Furia Roja” tylko na moment zdrzemnęli się w obronie, dokładnie w 81. minucie, ale to wystarczyło piłkarzom z Afryki. Do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył w polu karnym Youssef En Nesyri i pięknym strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Trybuny na stadionie w Kaliningradzie oszalały, głośne „Ole Ole” słychać było także na murawie, bynajmniej nie śpiewane przez fanów z Półwyspu Iberyjskiego.

Hiszpanie rzucili się do ataków, i udało im się uciec w samej końcówce spod topora. W doliczonym czasie gry Iago Aspas znalazł się doskonale w polu karnym przy stałym fragmencie gry i efektowną strzałem piętą zdobył bramkę. Początkowo sędzia boczny zasygnalizował, że strzelec gola znalazł się na spalonym, ale analiza VAR rozwiała wątpliwości i arbiter główny nakazał rozpocząć Marokańczykom od środka boiska.