Niespodzianka na Giuseppe Meazza. Inter przegrał z Lazio Rzym [ZDJĘCIA]

mgs
W meczu 17. kolejki Serie A Inter Mediolan przegrał przed własną publicznością z Lazio Rzym 1:2. Nerrazzuri mają teraz już tylko punkt przewagi nad drugą Fiorentiną.

W trwającym obecnie sezonie Inter i Lazio są na dwóch przeciwległych biegunach. Podopieczni Roberto Manciniego spisują się w lidze wyśmienicie i niemal od początku rozgrywek zajmują fotel lidera. Z kolei rzymianie radzą sobie na włoskich boiskach bardzo przeciętnie i tułają się w środku tabeli.

Dlatego też w minioną niedzielę na Giuseppe Meazza doszło do małej sensacji. Już w 5. minucie spotkania prowadzenie objęli goście z "wiecznego miasta" za sprawą trafienia Antonio Candrevy. W tej akcji dobrze zaprezentował się Lucas Biglia, który skutecznie dograł futbolówkę do włoskiego napastnika, który pewnym strzałem pokonał golkipera Interu.

Na odpowiedź mediolańczyków trzeba było czekać aż do 61. minuty. Wówczas Ivan Perisić świetnie dośrodkowywał do wychodzącego na czystą pozycję Mauro Icardiego, a ten w sytuacji sam na sam uderzył między nogami Etrita Berishy.

Kiedy wszystko wskazywało na sto, że w stolicy Lombardii dojdzie do podziału punktów, Lazio w końcówce spotkania wyrwało Interowi zwycięstwo. Po raz kolejny Antonio Candreva oddał strzał na bramkę gospodarzy, jednak piłkę odbił Handanović. Włoch zdołał jednak dobiec i dobić futbolówkę, umieszczając ją w pustej bramce.

Porażka sprawiła, że Inter ma już tylko punkt przewagi nad drugą w tabeli Fiorentiną. Lazio plasuje się obecnie na 10. pozycji.

Inter Mediolan - Lazio Rzym 1:2

Bramki: 61' Icardi – 5' Candreva, 87' Candreva

Kartki: 55' Biabiany – 66' Milinković-Savić, 90+3' Milinković-Savić, 90' Melo

Inter Mediolan: Handanovič, Montoya, Miranda, Murillo, Telles (89' Palacio), Melo, Medel, Biabiany (58' Brozović), Jovetić (58' Ljajić), Perišić, Icardi.

Lazio: Berisha, Konko, Hoedt, Maurício, Radu, Milinković-Savić, Biglia, Parolo, Candreva (90+5' Patric), Matri (74' Dordević), Anderson (83' Beldé).