Niespodziewany mecz na szczycie

Irek Madej
Wisła Kraków 4:0 Arka Gdynia
Wisła Kraków 4:0 Arka Gdynia Krzystof Porębski ([email protected])
W meczu na szczycie kończącym 7. kolejkę Ekstraklasy, Wisła Kraków na Stadionie Ludowym w Sosnowcu podejmie Polonię Bytom. Spotkanie zostanie poprzedzone minutą ciszy ku czci zmarłych w piątek Górników z Kopalni Wujek.

Wisła jak do tej pory wygrała wszystkie swoje spotkania i jest niekwestionowanym liderem tabeli, natomiast Polonia dwukrotnie musiała uznać wyższość rywali w spotkaniach z Legią Warszawa i Śląskiem Wrocław. W ostatniej kolejce Polonia Bytom wysoko bo aż 4:0 pokonała Piast Gliwice, natomiast Wisła skromnie 1:0 wygrała wyjazdowe spotkanie z Lechią Gdańsk, a więc możemy się spodziewać ciekawego meczu.

W składzie Wisły nie powinno być znaczących zmian w stosunku do ostatniego spotkania. W dalszym ciągu niebędzie mógł zagrać Marcelo, narzekający na uraz pleców i najprawdopodobniej zastąpi go Mariusz Jop. W składzie Polonii także nie powinno dojść do większych roszad, ewentualnie w wyjściowej jedenastce może wyjść na boisko Jacek Trzeciak, który przed tygodniem wszedł na boisko w drugiej połowie zdobywając dwie bramki.

Wszystko zależy od pierwszych 20 minut spotkania, jeśli Wisła szybko zdobędzie prowadzenie tak jak to miało miejsce w meczach z Ruchem, GKS-em Bełchatów i Jagiellonią to zapewne w drugiej połowie będzie kontrolowała przebieg meczu i nie dopuści Polonistów pod własną bramkę. Natomiast jeżeli w pierwszej połowie bramkę zdobędzie Polonia, to wówczas wraz z biegiem czasu Wisła będzie się musiała otworzyć stwarzając tym samym sytuację do kontrataku dla Polonistów.