Niewykorzystany karny i czerwona kartka w Gliwicach, Piast remisuje z Koroną

Marcel Olczyk, tom
W pierwszym meczu 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy walczący o prawo gry w Lidze Europy piłkarze Piasta Gliwice zremisowali na własnym boisku z Koroną Kielce 1:1. W pierwszej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Paweł Golański, w drugiej czerwoną kartką ukarany został Jan Polak. Emocji nie brakowało.

Dopiero w 12. minucie doczekaliśmy się pierwszego strzału w tym meczu. Z okolic 20. metra próbował uderzać Tomasz Lisowski, jego strzał został zablokowany przez Adriana Klepczyńskiego.

Dziesięć minut później padł gol. Janota mocno uderzył z lewej strony pola karnego, piłkę niefortunnie odbił Dariusz Trela, a do siatki skierował ją zastępujący Macieja Korzyma Kamil Adamek.

W 30. minucie z połowy boiska Paweł Oleksy mógł wrzucić Zbigniewowi Małkowskiemu piłkę "za kołnierz", ale w ostatniej chwili bramkarz Korony Kielce wybił zmierzającą do bramki futbolówkę. Cztery minuty później Cicman doprowadził do wyrównania. Zawodnik Piasta przyjął piłkę w polu karnym kielczan i strzelił po długim słupku bramki - Małkowski był bez szans.

Kilka minut później znów na prowadzenie mogła wyjść Korona. W polu karnym przez Jana Polaka sfaulowany został Pavol Stano, a sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę starał się zamienić Paweł Golański. Jakość jego strzału pozostawiała jednak wiele do życzenia. Piłka uderzona na wysokości rąk została obroniona przez Trelę. Dobijać próbował Piotr Malarczyk, ale i w tej sytuacji górą był bramkarz Piasta.

W 48. minucie Tomas Docekal niefortunnie zgrał piłkę do Pawła Sobolewskiego, ale strzał zawodnika gości został zablokowany. Po chwili w pole karne wpadł Michał Janota, ale i on został powstrzymany przez obronę gospodarzy. Z kolei w 55. minucie z rzutu wolnego prawą nogą strzelał Tomasz Podgórski. Piłka odbiła się jednak od poprzeczki bramki Zbigniewa Małkowskiego.

Od 70. minuty Piast grał w osłabieniu po faulu taktycznym Polaka, który został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartką. Korona starała się jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę - najlepszą ku temu okazję miała w 85. minucie, gdy z prawej strony boiska uderzał Tomasz Lisowski. Jego strzał, który "szedł" pod poprzeczkę, został obroniony przez Trelę.

BOHATER MECZU: Dariusz Trela (Piast Gliwice)

ANTYBOHATER MECZU: Jan Polak (Piast Gliwice)

WYDARZENIE MECZU: Rzut karny Pawła Golańskiego obroniony przez Dariusza Trelę