Pawel Panus
Pawel Panus
Młodzi piłkarze Wisły Kraków mieli największe powody do radości, wznosząc puchar za zwycięstwo Fot. Andrzej Banaś
Piłka nożna. W sobotę otwarty został nowy obiekt sportowy w Krakowie - Fame Sport, zlokalizowany na obiektach Klubu Sportowego Podgórze przy ulicy Dekerta. Pierwszymi zawodami sportowymi na boisku ze sztuczną nawierzchnią był turniej o Puchar Dawnych Mistrzów Armada Cup, w którym wzięły udział zespoły chłopców 11-letnich z klubów, które przed II wojną światową stawały na podium mistrzostw Polski.

- Turniej zorganizowała Akademia Piłkarska 21 Kraków oraz firma Armada - wyjaśnia Marek Konieczny, trener i działacz AP 21 Kraków. - Imprezę zorganizowaliśmy z okazji Święta Niepodległości, jubileuszu 105-lecia Małopolskiego Związku Piłki Nożnej i otwarcia nowego obiektu - dodaje.

Wkrótce po zakończeniu zawodów w Fame Sport rozpoczęły się zimowe młodzieżowe mistrzostwa Małopolski, organizowane przez MZPN. - Obiekt ma żyć cały czas - mówi Mariusz Myślewski, który odpowiada za sprawy organizacyjne w Fame Sport. - U nas będą rozgrywane mecze piłkarskich lig amatorskich oraz młodzieżowe. Priorytet ma młodzież Podgórza i AP 21. Wiosną mają zostać oddane hale do badmintona i tenisa ziemnego, wynajmować też będziemy pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią - dodaje.

Wynik Pucharu Dawnych Mistrzów nie był sprawą najważniejszą. Zdecydowanie wygrała Wisła Kraków, prowadzona przez Patryka Jałochę, która zremisował z Cracovią 0:0 oraz pokonała Wartę Poznań 8:1, Pogoń Lwów 7:0, Ruch Chorzów 2:0 oraz Garbarnię 12:0. W zespole „Białej Gwiazdy” grali: Jakub Stępak, Bartosz Szynalik, Adam Pieniądz, Jakub Tyliba, Maciej Kasia, Dominik Maśnica, Piotr Piątek, Paweł Gwizdowski, Paweł Guzik, Mateusz Kusiak, Oskar Jener i Nikodem Kominiak.

Drugie miejsce zajął chorzowski Ruch, a trzecie Cracovia. W zespole „Pasów” grali: Maciej Bielecki, Adrian Szopa, Jakub Rożek, Dominik Kaczor, Jakub Taborski, Filip Ochoński, Jakub Wiśniewski, Olivier Bobek, Tymoteusz Bogusz oraz Roch Wójcik.

Kolejne lokaty zajęli: Warta, Garbarnia i Pogoń Lwów. Goście z Ukrainy przyjechali do Krakowa dzięki pomocy organizatorów.

- Pogoń nie jest bogatym klubem - mówi jej prezes Marek Horbań. - We Lwowie są jedynie dwie polskie szkoły i z nich trafiają do nas młodzi chłopcy. Pozostali wolą być w innych szkółkach. Bardzo chcieliśmy tu zagrać, bo dzięki temu kibice w Krakowie przypomną sobie, że istniejemy. Mamy bardzo silną drużynę juniorów, która wygrała rozgrywki w swoim regionie, zaś seniorzy zajmują szóste miejsce w III lidze - dodaje.

Dzięki pomocy sponsorów i rodziców wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali cenne nagrody, które wręczali przedstawicie TS Wisła, Małopolskiego Związku Piłki Nożnej i Akademii Piłkarskiej 21 Kraków.

Materiał oryginalny: Nowy obiekt otwarty. W turnieju o Puchar Dawnych Mistrzów zwyciężyła krakowska Wisła - Dziennik Polski