Oceniamy Jagiellonię za mecz z Koroną. Dobry mecz i przełamanie

Mariusz Warda
ANDRZEJ ZGIET/POLSKA PRESS
Jagiellonia przerwała fatalną passę i po raz pierwszy od dwóch miesięcy sięgnęła po komplet punktów. Oto i oceny graczy Jagi za ten mecz.

Bartłomiej Drągowski - 6
Przytomnie wybił piłkę wślizgiem podczas akcji Cabrery. Poza tym bardzo skoncentrowany od początku do końca. Wyjątkiem była zbyt spokojna reakcja przy minimalnie niecelnym uderzeniu z wolnego Sierpiny.

Martin Baran – 6
Radził sobie na prawej obronie. Do poprawy tylko wyprowadzanie piłek.

Sebastian Madera – 7
Wraz z Tarasovsem znowu tworzył monolit. W drugiej połowie zmarnował idealne dogranie z wolnego wykonywanego przez Mackiewicza.

Igors Tarasovs – 7
Pewny w defensywie.

Piotr Tomasik - 6
Zainicjował akcję bramkową. Mógł zdobyć gola, gdyby dogranie z rzutu rożnego wykonywane przez Mackiewicza było nieco lepsze.

Jacek Góralski – 7
Robił swoje. Jak zwykle nieustępliwy.

Rafał Grzyb – 6
Asekurował dobrze defensorów.

Fedor Cernych – 6
Zbyt długo zwlekał ze strzałem, ale nieco szczęśliwie zdołał wyprowadzić Jagę na prowadzenie. Dość aktywny – zarówno w ofensywie jak i defensywie. Ukarany żółtą kartką.

Konstantin Vassiljev – 4
Asysta przy golu na 1:0. Później niezły strzał z wolnego, ale zbyt blisko Małkowskiego. Często notował straty. Trudno powiedzieć, czy bardziej pomagał czy szkodził.

Karol Mackiewicz - 7
Wywalczył wolnego w dogodnej pozycji. Minimalnie niecelnie uderzył z dystansu. W ofensywie żywe srebro. W defensywie niezbyt przydatny. Gracz meczu.

Łukasz Sekulski – 5
Przytomnie przepuścił futbolówkę w akcji zakończonej golem na 1:0. Po faulu na nim Rafał Grzelak zobaczył żółtą kartkę. Miał problem z pilnowaniem się przed spalonym.

Rezerwowi:

Karol Świderski – 4
Dobrze kryty przez gości. Kiedy dostawał piłkę, wiedział co z nią zrobić. Zmarnował jednak wyśmienitą okazję do kontry zbyt długo przetrzymując piłkę.