Oceniamy Jagiellonię za mecz z Lechem: wszystko grało jak należy

Mariusz Warda
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań WOJCIECH WOJTKIELEWICZ / POLSKA PRESS
Jagiellonia Białystok w hicie kolejki wygrała z Lechem Poznań 1:0 po golu Przemysława Frankowskiego. Wypełniła przy tym chyba wszystkie założenia Michała Probierza. Oto oceny dla zawodników „Pszczółek” za to spotkanie.

Bartłomiej Drągowski – 6
Znakomicie wznawiał grę. W pierwszej połowie znakomicie wypiąstkował dogranie Kownackiego. Poza tym miał niewiele pracy.

Filip Modelski – 7
Więcej dawał w ofensywie niż Frankowski. Tak było przynajmniej do momentu zdobycia gola przez wspomnianego skrzydłowego.

Sebastian Madera – 7
Pewny jak zawsze. Raz zaspał w drugiej połowie.

Igors Tarasovs – 7
Przy Maderze z meczu na mecz coraz lepiej wygląda w ofensywie. Zbędne aktorstwo po starciu z Kownackim.

Jonatan Straus – 7
Pewny w obronie. W ofensywie początkowo dużo mniej widoczny niż Modelski. Później jednak zaliczył błysk, kiedy to znakomicie dograł do Frankowskiego i zaliczył tym samym asystę. W kolejnej akcji, nie atakowany przez nikogo, dograł piłkę wprost do bramkarza rywali.

Jacek Góralski – 8
Znakomicie przecinał podania gości. Pitbull jak zawsze drapieżny. Król odbiorów. Zawodnik meczu.

Rafał Grzyb – 7
Grał na swoim stałym, wysokim poziomie. Efektywność dużo większa niż efektowność.

Przemysław Frankowski – 7
Dośrodkowania zdecydowanie do poprawy. Zaangażowanie za to na duży plus. Potrafił odebrać piłkę tuż przed polem karnym rywali Douglasowi. Później znakomicie wykończył głową podanie Strausa i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W kolejnej kontrze zbyt długo zwlekał z podaniem do Vassiljeva, wskutek czego obrońcy Lecha wrócili na pozycje. Raz ważne przerwanie akcji Lecha.

Konstantin Vassiljev – 6
Świetna okazja w pierwszym kwadransie. Tylko niesamowity refleks Buricia pozbawił go gola. Znakomite stałe fragmenty gry.

Fedor Cernych – 6
Pokazał, że jest aktywny nie tylko w ofensywie. Potrafił przerwać akcję Lecha. Miał duży udział przy golu Frankowskiego, ponieważ to on mądrze dograł do asystującego przy tym trafieniu Strausa. Niespożyte siły i udział w praktycznie każdej akcji ofensywnej.

Piotr Grzelczak – 5
Aktywny jak zawsze. Świetnie odebrał piłkę Arajuuriemu w pierwszej połowie. W drugiej mocno przygasł.

Rezerwowi:

Karol Mackiewicz – 7
Dynamika jak zawsze. Nie miał wielu okazji pokazać swoją szybkość. Raz mógł wyjść sam na sam, ale sędzia Musiał po raz pierwszy popełnił w tym meczu poważny błąd i odgwizdał spalonego. Doskonale dograł do Świderskiego tuż przed końcem.