Oceniamy Piast za mecz ze Śląskiem. Horror przy Okrzei

Bartłomiej Szura
Piast - Śląsk 3:2
Piast - Śląsk 3:2 Jakub Kowalski
Zawodnicy Marcina Brosza pokazali w niedzielne popołudnie niesamowity charakter w spotkaniu z mistrzem Polski. Piast wygrał i awansował na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Zobacz jak oceniliśmy graczy z Gliwic w skali od 1 - 10.

Dariusz Trela – 8 – przy bramkach dla Śląska był bez szans. W kilku sytuacjach, szczególnie gdy gospodarze grali w „10”, uratował swój zespół przed stratą punktów;

Adrian Klepczyński – 7 – demonem szybkości to on nie jest, ale rozpoczął akcję, po której stadion eksplodował w 94. minucie, a kilkakrotnie także włączał się do akcji prawą flanką;

Jan Polak – 7 – poprawny występ stopera Piasta. Nie dawał za wygraną w pojedynkach z szybkim Ćwielongiem;

El-Mehdi Sidqy – 7 – Marokańczyk z meczu na mecz gra coraz lepiej. Tym razem w starciu z zawodnikami mistrza Polski ładnie się ustawiał i umiejętnie blokował. Choć w końcówce brakowało mu już sił to zdecydowanie występ należy pochwalić;

Paweł Oleksy – 6 – czerwona kartka, którą zobaczył obrońca Piasta nie może zepsuć kapitalnego spotkania, jakie rozegrał wypożyczony z Zagłębia Lubin zawodnik. Bramka po wcześniejszym ograniu Soboty, wielokrotne przerywał także akcje Sebastiana Mili, który wiele sobie w Gliwicach nie pograł. Gdyby nie czerwona kartka nota byłaby wyższa;

Matej Izvolt – 7 – bardzo aktywny, dużo biegał i atakował skrzydłami. Zagrał na swoim poziomie;

Mateusz Matras – 8 – nie przez przypadek po większości swoich zagrań otrzymywał gromkie brawa z trybun. W środku pola był praktycznie nie do przejścia;

Ruben Jurado – 7 – przełamał się i w końcu w ważnym momencie trafił do siatki. Wydaje się, że jeżeli rzeczywiście są plany „pozbycia” się Hiszpanów z Gliwic, to Ruben jest tym graczem, który przy Okrzei zostać powinien

Artis Lazdins - 7 – gdyby zaraz po wykorzystanym rzucie karnym przez Jurado jego bomba z 16. metrów trafiła do siatki, a nie w Gikiewicza to mógłby zostać bohaterem. Łotysz trafił w bramkarza, ale za cały mecz jak najbardziej dostaje więcej jak pozytywną ocenę;

Tomasz Podgórski – 8 – kapitan zagrał na swoim poziomie. Choć w niedzielę dośrodkowania z gry nie były jego najmocniejszą stroną, co ułatwiało grę obrońcom z Wrocławia. Jednak rzuty rożne i wolne siały zamęt pod bramką Gikiewicza;

Marcin Robak – 4 – nie wyszedł ten mecz byłemu zawodnikowi Widzewa. Robak zmarnował wiele sytuacji i gdyby sam wykorzystał swoje okazje, to nie miałoby prawa dojść do takiego dreszczowca w końcówce.

Rezerwowi:

Damian Zbozień, który w 76. minucie zmienił Rubena Jurado – 6 - na boisku pojawił się wskutek czerwonej kartki dla Oleksego i konieczności zmiany ustawienia. Ze swoich zobowiązań wywiązał się jednak poprawnie

Pavol Cicman, który w 73. minucie zmienił Mateja Izvolta – 8 - to po jego akcji Murawski strzelił zwycięską bramkę. Kolejny raz wchodząc z ławki pokazał, że jest świetnym zmiennikiem i „jokerem”

Radosław Murawski, który w 90. minucie zmienił Artisa Lazdinsa – 7 – pewnie w 9 na 10 spotkań taka zmiana zakończyłaby się wpisem: grał za krótko, żeby otrzymać ocenę. Jednak jego bramka w 94. minucie dała ważne i historyczne punkty niebiesko-czerwonym, stąd taka ocena.