Oceniamy reprezentację za mecz z Ukrainą: Polacy zszokowani skutecznością rywali!

Bartosz Michalak
Reprezentacja Polski zagrała dzisiaj słabe spotkanie
Reprezentacja Polski zagrała dzisiaj słabe spotkanie sylwester wojtas
Polska po kiepskim meczu przegrała dzisiaj z Ukrainą, tym samym bardzo komplikując sobie sytuację w grupie H. Wydaje się, że po zwycięstwie Anglików i Czarnogórców, mistrzostwa świata w Brazylii w 2014 są dla Polaków… nieosiągalne. Spójrzmy na oceny dla polskich piłkarzy!

Skład wyjściowy: (skala 1-10)

Artur Boruc - 4,5

Jego interwencje w drugiej połowie uchroniły polską reprezentację przed wyższą porażką. Do bramkarza angielskiego Southampton można mieć jakiekolwiek pretensje tylko przy bramce Gusieva na 2:0 dla Ukrainy, która padła po strzale na "krótki słupek".

Sebastian Boenisch - 2

Całkiem w porządku grę w ofensywie kompletnie zaprzepaścił fatalną postawą w defensywie. W wyniku jego kiepskiej zwrotności zalążek miały trafienia Jarmolenki, a także Zozulji.

Kamil Glik - 2

Bardzo słaba postawa obrońcy Torino w dzisiejszym meczu. Kwintesencją gry Glika było kolejne fatalne zagranie do odwróconego Krychowiaka, co mogło zakończyć się bramką dla Ukraińców w drugiej połowie.

Marcin Wasilewski - 2

Nie dziwi fakt, że "Wasyl" w Anderlechcie Bruksela jest jedynie rezerwowym. Niepewny, często spóźniony, był łatwym kąskiem dla szybkich i zwrotnych zawodników rodem z Ukrainy, którzy jak widać po wyniku, świetnie to wykorzystali.

Łukasz Piszczek - 3,5

Bramka i kilka akcji ofensywnych świadczą bardzo dobrze o piłkarzu Borussii Dortmund. Jednak należy pamiętać, że obrońcę przede wszystkim należy rozliczać za grę "z tyłu". "Piszczu" nieco spóźnił się przy bramce Gusiewa na 0:2.

Jakub Błaszczykowski - 4

To on dał sygnał pozostałym graczom, kiedy po 7. minutach Polska przegrywała już 0:2. Popularny Kuba zaliczył w dzisiejszym spotkaniu kilka niezłych akcji, dzięki którym Polacy mieli parę groźnie zapowiadających się stałych fragmentów gry, a także miał asystę przy bramce Łukasza Piszczka.

Daniel Łukasik - 2,5

Na początku meczu niezwykle "elektryczny". Kiepski pressing, mała ilość akcji boiskowych, w jakich zawodnik Legii wziąłby ciężar gry na własne barki. Z biegiem czasu Łukasik na boisku radził sobie coraz śmielej, jednak bramka na 1:3 Zozulji kompletnie podcięły mu skrzydła. Zmieniony w 59. minucie gry.

Grzegorz Krychowiak - 3,5

Brak asekuracji i jakiegokolwiek pressingu, przez co Ukraińcy mogli dzisiaj swobodnie rozgrywać piłkę. Najlepszy fragment gry piłkarz francuskiego Reims zaliczył od 20 do 40 minuty spotkania, jednak to za mało jak na "international level". W przypadku Krychowiaka warto odnotować świetne krzyżowe zagranie do Roberta Lewandowskiego.

Radosław Majewski - 2

Widoczny głównie dzięki etatowemu wykonywaniu stałych fragmentów gry. Kilka niezłych dorzutów przeplatał kiepskimi zagraniami, które ostatecznie spowalniały akcje Polaków. Na plus Majewskiego można zaliczyć jego chęć i odwagę wzięcia ciężaru gry na własne barki. Podstawa to się nie bać i nie chować za plecami rywala.
Zmieniony w 77. minucie spotkania.

Maciej Rybus - 2

Bardzo słaby mecz ogólnie niewidocznego Rybusa. Waldemar Fornalik wpuścił za niego "Kosę" od razu po przerwie. O czymś to świadczy... Na plus jedynie uderzenie z rzutu wolnego, po którym dobrą interwencją popisał się Piatow.

Robert Lewandowski - 2,5

Starał się być ciągle "pod grą", ale w często osamotnionej walce z kilkoma ukraińskimi obrońcami koło siebie, musiał być bezradny. Dwa dobre uderzenia, z którymi jednak poradził sobie Andrij Piatow.

Rezerwowi:

Jakub Kosecki - 2,5

Jedna dobra, ale niecelna próba "Kosy" Juniora. To było za mało, żeby móc zaskoczyć dobrze dysponowanych dzisiaj piłkarzy Mychajła Fomienko.

Ludovic Obraniak - 2,5

Świetna okazja do strzelenia bramki kilka chwil po wejściu tego zawodnika na boisko, to wszystko co dzisiaj, przez ponad pół godziny gry, pokazał gracz Bordeaux.