Oceny Lecha za mecz z Wisłą: Gdyby nie zawiodły celowniki, to Kolejorz strzeliłby kilka goli

Maciej Brzeziński
Grzegorz Dembinski
Lech Poznań musiał podzielić się punktami z Wisłą Kraków (1:1). Gospodarze oddali aż 29 strzałów na bramkę Michała Buchalika, ale było to za mało, aby wywalczyć trzy punkty. Zobacz jak oceniliśmy lechitów.

Matus Putnocky – nie napracował się za wiele w piątkowy wieczór. Goście nie dali mu szans na pokazanie swoich umiejętności. Przy golu Carlitosa był bezradny.
Ocena: 5

Robert Gumny – całkiem udany mecz młodego obrońcy Kolejorza. W drugiej połowie często uczestniczył w akcjach ofensywnych. W obronie kilka razy zachował się jak weteran ligowych boisk.
Ocena: 6

Lasse Nielsen – maczał palce przy golu Carlitosa. Grał bardzo nerwowo i chaotycznie. Jak zwykle dużo krzyczał w kierunku kolegów.
Ocena: 4

Emir Dilaver – miał chwilę słabości i był współwinny utracie gola. Na szczęście dla gospodarzy szybko wrócił na właściwe tory i był wyróżniającym się graczem.
Ocena: 5

Wołydymyr Kostewycz – miał problemy z upilnowaniem Carlitosa. Zdarzały mu się też proste straty. Nie brał też za często udziału w akcjach ofensywnych.
Ocena: 4

Łukasz Trałka – poprawny występ tego zawodnika, chociaż przyzwyczaił kibiców do tego, że strzela gole.
Ocena: 5

Maciej Gajos – mógł strzelić gola w końcówce pierwszej połowy, ale uderzył prosto w Buchalika. Z pewnością lepiej byłoby gdyby podawał do lepiej ustawionych kolegów. Był mniej widoczny niż w poprzednich spotkaniach.
Ocena: 5

Maciej Makuszewski – biegał, walczył, podawał, ale zabrakło statystyk. Nie miał asysty i nie zdobył gola.
Ocena: 6

Radosław Majewski – powrócił do podstawowego składu, ale nie był to najlepszy występ. Miał kilka dobrych okazji, był aktywny, ale nie przesądził o losach meczu.
Ocena: 5

Darko Jevtić – na początku meczu mógł irytować, bo grał ociężale i zaliczał straty. Z każdą minutą się rozkręcał i to do niego należał decydujący ruch. Zdobył gola na wagę jednego punktu.
Ocena: 6

Christian Gytkjaer – bardzo mu zależało na strzeleniu gola. Był aktywny, ale też zabójczo nieskuteczny.
Ocena: 5

REZERWOWI
Deniss Rakels – mógł zostać bohaterem Poznania, bowiem w pierwszej akcji zmarnował doskonałą okazję do strzelenia gola. Kilka minut później ponownie spudłował.
Ocena: 4

Mihai Radut – przez kilkanaście sekund cieszył się z gola, ale sędzia po obejrzeniu powtórek nie zaliczył jego trafienia.