Oceny Lechii za mecz z Legią: Żal okazji przy wyniku 1:1

JCZ
Oceny Lechii za mecz z Legią
Oceny Lechii za mecz z Legią Fot. Karolina Misztal
Lechia Gdańsk miała Legię Warszawa na widelcu. Mogła w końcówe strzelić jej nawet dwa lub trzy gole, ale żadnej sytuacji nie wykorzystała. Wykończył ją za to wprowadzony Michał Kucharczyk. Oto, jakie oceny wystawiliśmy piłkarzom Piotra Nowaka za przegrany mecz (1:2).

Noty wystawiliśmy w skali od 1 do 10.

Dusan Kuciak (6) – Nie wypada winić go za utratę goli. Pozostałe strzały obronił bez zarzutu. Dwa razy zatrzymał Vadisa Odjidję-Ofoe i raz Michała Kucharczyka.

Grzegorz Wojtkowiak (5) – Sumiennie wykonał pracę w obronie. Trochę za szybko złapał żółtą kartkę, ale za to później bardzo pilnował się, żeby nie dostać kolejnej. Nie zawsze mógł liczyć na wsparcie Haraslina. Zwrócił mu zresztą osobiście na to uwagę.

Rafał Janicki (5) – Zdecydowanie lepszy od partnera na środku defensywy. Dobrze radził sobie z pilnowaniem Miroslava Radovicia. Tylko raz przepuścił piłkę do Guilherme, ale wtedy akurat sędzia odgwizdał spalonego.

Mario Maloca (3) – Generał zdegradowany w ostatnim czasie do roli podchorążego... Zaczął dobrze, po zmianie stron pomógł nawet zdobyć bramkę, ale końcówkę miał już katastrofalną. Najpierw nie upilnował Kucharczyka, potem wystawił mu piłkę. Dwa błędy, które kosztowały utratę punktów.

Jakub Wawrzyniak (6) – Był pewnym punktem zespołu. W obronie właściwie bez zarzutu. Po jednej z wrzutek w pole karne mógł zapisać asystą. Byłaby już piątą w sezonie, gdyby Marco Paixao trafił do siatki, a nie w Arkadiusza Malarza.

Lukas Haraslin (5) – Pewnie na tej pozycji więcej dałby Flavio albo Sławomir Peszko. Ale Słowak też się starał (choć nie w obronie – dwa razy nie zaasekurował Wojtkowiaka). Niezły występ.

Milos Krasić (4) – Powinien w tym meczu zrobić różnicę. Ale nie zrobił. Zdarzały mu się proste straty. Ta w 68 minucie mogła skończyć się katastrofalnie, gdyby tylko Vadis Odjidja-Ofoe lepiej strzelił/podał.

Joao Nunes (6) – Przez kontuzję zagrał tylko godzinę. Solidny występ. Dał w kość legionistom. Udowodnił, że może być alternatywą w środku pola – jako przeszkadzający rywalowi.

Rafał Wolski (5) – Zagrał przyzwoicie. Po jego wrzutce padł gol. Przed przerwą mocno uderzył z wolnego. Malarz z problemami wybił piłkę przed siebie. W drugiej połowie minął slalomem przeciwników, ale kopnął w prawy słupek. Żal tych szans.

Marco Paixao (4) – Miał w tym meczu dwie okazje – obie w drugiej odsłonie. Powinien wykorzystać przynajmniej jedną, przynajmniej tę pierwszą, gdy z paru metrów trafił w ciało interweniującego Malarza.

Grzegorz Kuświk (4) – Niewidoczny, nieproduktywny. Owszem, przy golu dobrze przyblokował Adama Hlouska, ale piłka i tak zmierzała do siatki. Trochę za mało jak na taki hit.

Weszli z ławki:
Simeon Sławczew (5) – Zastąpił kontuzjowanego Nunesa. Zagrał poprawnie.
Flavio Paixao – Dziwne, że nie zaczął od początku. Wszedł na ostatnie 20 minut i zrobił mnóstwo zamętu. Niecelnie dobił próbę brata Marco, zaś później został zablokowany, kiedy poprawiał uderzenie Wolskiego. Pozostawiamy bez noty.
Michał Mak – Wszedł w 80 minucie. Zostawiamy bez oceny.