Oceny piłkarzy Lecha za mecz z Wisłą: zagrali poniżej możliwości

Maciej Brzeziński
Grzegorz Dembiński
Hit 12. kolejki LOTTO Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań, a Wisłą Kraków zakończył się remisem 1:1. W drużynie z Poznania trudno wyróżnić jakiegoś z piłkarzy.

Matus Putnocky - 5 - Nie miał nic do powiedzenia przy golu strzelonym przez Pawła Brożka. W pierwszej części meczu miał dwie niepewne interwencje, ale obyło się bez strat.

Tamas Kadar - 5 - Węgier przyzwyczaił kibiców do tego, że często włącza się w akcje ofensywne Kolejorza. Tym razem tego zabrakło. Przerwał kilka dobrze zapowiadających się akcji drużyny z Krakowa.

Jan Bednarek - 4 - Lech w przyszłości będzie miał duży pożytek z młodego obrońcy. Grał solidnie przez 90 minut, ale w decydującym momencie przepuścił piłkę, do której dopadł Paweł Brożek. Zimny prysznic może mu pomóc w dalszym rozwoju kariery.

Lasse Nielsen - 5 - Dobrze się ustawiał w defensywie i pomagał to też robić kolegom z zespołu. Kilka razy niepotrzebnie faulował piłkarzy Wisły, ale na szczęście bez większych konsekwencji.

Abdul Aziz Tetteh - 5 - Zagrał nieco słabiej niż w poprzednich meczach. Miał zarówno dobre, jak i złe momenty. Kilka razy został ograny przez Krzysztofa Mączyńskiego i to mogło się źle skończyć dla drużyny Lecha.

Maciej Gajos - 5 - Wyszedł na murawę bardzo zmotywowany. Walczył w środku boiska za dwóch, ale z każdą minutą był coraz mniej widoczny.

Darko Jevtić - 7 - Był głównym rozgrywającym i brał na siebie ciężar gry. Już w 9. minucie mógł się cieszyć z gola, ale piłka trafiła w słupek. Chwilami irytował zbyt długim prowadzeniem piłki i wdawaniem się w niepotrzebne dryblingi. W 69. minucie dopiął swego i technicznym strzałem wyprowadził Kolejorza za prowadzenie.

Dariusz Formella - 4 - Już w 5. minucie mógł cieszyć się z bramki, ale w sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz Białej Gwiazdy. Poza tym okazał niczym się nie wyróżnił.

Szymon Pawłowski - 4 - Zagrał bardzo dobrze, ale tylko na początku pierwszej połowy. W swoim stylu szalał w bocznych sektorach boiska. Z każdą minutą zwalniał aż został zmieniony przez Radosława Majewskiego.

Marcin Robak - 3 - To miał być na przełamanie dla napastnika Lecha. Stało się zupełnie inaczej. Zawodnik pogrążył się w kryzysie strzeleckim i był kompletnie niewidoczny.

REZERWOWI:

Radosław Majewski - 5 - Dał bardzo dobrą zmianę. Lech ściągał Majewskiego, aby ten obsługiwał kolegów dobrymi podaniami. Kilka razy mu się udało, a on sam był blisko strzelenia bramki.

Dawid Kownacki - 4 - Próbował przetrzymywać piłkę w ataku, dużo biegał, ale nic z tego nie wynikało.

Łukasz Trałka - bez oceny - grał za krótko.