Olympique Lyon rozbity przez Caen! PSG punkt od mistrzostwa Francji (ZDJĘCIA)

Bartosz Głąb
Olympique Lyon w meczu 36. kolejki francuskiej Ligue 1 niespodziewanie przegrał na wyjeździe z Caen aż 0:3 i praktycznie traci szanse tytuł mistrza Francji, bo na dwa mecze przed końcem rozgrywek traci do Paris Saint-Germain sześć punktów!

Oliympique Lyon musiał wygrać to spotkanie aby wciąż realnie liczyć się w walce o mistrzostwo Francji, gdyż Paris Saint-Germain wczoraj rozbił swojego rywala aż 6:0 i wyrobił sobie sześć punktów przewagi nad Lyonem.

Jednak zespół Lyonu nie potrafił dzisiaj potwierdzić, że są godnym rywalem dla PSG w walce o tytuł. W 41. minucie spotkania Caen objęło prowadzenie po trafieniu Nicolasa Benzeta. Cztery minuty później ten sam zawodnik ponownie wpakował piłkę do bramki Lyonu i było już jasne, że ekipie Olimpique'u będzie bardzo trudno o jakikolwiek punkt w tym meczu.

Po zmianie stron zawodnicy Lyonu nie potrafili odmienić losów rywalizacji, a w efekcie Caen w 85. minucie spotkania zadało decydujący cios za sprawą bramki Sloana Privata. Taki rezultat powoduje, że Paris Saint-Germain jest już zaledwie o punkt od zdobycia tytułu mistrza kraju. Lyon ma jedynie matematyczne szanse na zdobycie trofeum, ale to wydaje się raczej nierealne.

W następnej kolejce Lyon zmierzy się u siebie z Girondins Bordeaux, natomiast Caen zagra na wyjeździe z Bastią.

Caen - Olympique Lyon 3:0