Oto najlepsi trenerzy według Football World Coach Ranking
Oto najlepsi trenerzy według Football World Coach Ranking Ekstraklasa.net
World Football Coaches Ranking opublikował najnowsze zestawienie trenerów i selekcjonerów reprezentacji. W zestawieniu tym nie zabrakło najlepszych szkoleniowców, w tym Carlo Ancelottiego, Diego Simeone i Pepa Guardioli. Jak na ich tle wypadli przedstawiciele polskiej myśli szkoleniowej? Sprawdźcie to!

Trenerzy finalistów Ligi Mistrzów na podium

Co nie powinno nikogo zaskoczyć, zwycięzcą rankingu najlepszych klubowych trenerów jest Carlo Ancelotti, który niedawno sięgnął z Realem Madryt po triumf w Lidze Mistrzów. Na drugiej pozycji uplasował się Diego Simeone, który z Atletico dotarł do wielkiego finału Champions League, a także zdobył mistrzostwo Hiszpanii. Najniższy stopień podium zajął Pep Guardiola, szkoleniowiec Bayernu, który z bawarską drużyną wywalczył mistrzostwo, a także Puchar Niemiec.

Poza podium znaleźli się Jorge Jesus z Benfiki Lizbona, finalisty Ligi Europy, Arsene Wenger z Arsenalu, który zdobył Puchar Anglii, Antonio Conte z Juventusu, tegorocznego mistrza Włoch, a także Jose Mourinho, Juergen Klopp i Laurent Blanc.

Pełny ranking

Jak na tle światowej czołówki wypadają polscy trenerzy?

Polscy trenerzy lub ci, którzy pracują na co dzień w Ekstraklasie nie zawojowali najnowszego rankingu. Obecny szkoleniowiec Legii, mistrza Polski - Henning Berg, znalazł się na 675. miejscu. Znacznie wyżej uplasował się jego poprzednik, Jan Urban, który został sklasyfikowany najwyżej ze wszystkich Polaków, jest bowiem 247.

W rankingu miejsce znalazło się także dla Mariusza Rumaka z Lecha Poznań, który jest 337. oraz zdobywcy Pucharu Polski z Zawiszą, Ryszarda Tarasiewicza, 386. trenera świata. W pierwszej pięćsetce znajdziemy też Dariusza Wdowczyka z Pogoni (466), Michała Probierza z Jagiellonii Białystok (494) i Franciszka Smudę z Wisły Kraków (497).

Del Bosque i Loew najlepsi w reprezentacjach

Jeśli chodzi o zestawienie najlepszych selekcjonerów palma pierwszeństwa należy do trenera Hiszpanów, Vicente del Bosque. Drugi jest Joachim Loew, który prowadzi kadrę Niemiec, a trzeci opiekun Urugwaju, Oscar Tabarez.

Tuż za podium znaleźli się Cesare Prandelli, selekcjoner Italii, Juergen Klinsmann, trener USA oraz Paulo Bento z Portugalii.