mk
W meczu trzeciej ligi Falubaz pokonał Lechię Dzierżoniów. Szkoda, że tylko garstka widzów zdecydowała się przyjść na ten mecz. Było aż siedem goli, wiele  niewykorzystanych sytuacji, także kontrowersje. Obie ekipy mimo iż już o nic nie grają (Falubaz spada do czwartej ligi, Lechii to nie grozi, a na awans nie ma szans) walczyły do samego końca o zwycięstwo. To się więc chciało oglądać.
W meczu trzeciej ligi Falubaz pokonał Lechię Dzierżoniów. Szkoda, że tylko garstka widzów zdecydowała się przyjść na ten mecz. Było aż siedem goli, wiele niewykorzystanych sytuacji, także kontrowersje. Obie ekipy mimo iż już o nic nie grają (Falubaz spada do czwartej ligi, Lechii to nie grozi, a na awans nie ma szans) walczyły do samego końca o zwycięstwo. To się więc chciało oglądać. Mariusz Kapała / GL

Na Falubaz trzeba już spoglądać przez jego jesienne przyszłe występy w gronie czwartoligowców.Jeśli zostaną w ekipie aktualni zawodnicy raczej nie można mieć obaw o atak i zdobywanie bramek. Jednak jeśli tak będą wyglądały formacje obronne, to nawet w czwartej lidze mogą być kłopoty, Po prostu wszystkie trzy bramki to był podarunek od naszych defensorów. Rywale wjeżdżali bezkarnie w naszą strefę obronną, mijali zielonogórzan jak chcieli i bardzo łatwo zdobywali gole. Tak było kiedy przy stanie 2:0 dla Falubazu dosłownie w ciągu jednej minuty wykonali dwie szkolne akcje i wyrównali. Trzeba jednak oddać sprawiedliwość zielonogórzanom, że wcześniej grali fajny szybki futbol i to oni dwa razy po bardzo ładnych akcjach trafili do siatki.

Przez długi czas utrzymywał się wynik remisowy. W 74 min w polu karnym ewidentnie wycięty został Adrian Droszczak. Zupełnie przyzwoicie prowadzący ten mecz sędzia jednak nie zareagował. ,,Zagotowało” to, czemu nie można się dziwić, naszą ławkę rezerwowych. dwie minuty później był kolejny koszmarny błąd obrony i zrobiło się 2:3. Na szczęście Falubaz nie rezygnował. Na pięć minut przed końcem, po bardzo ładnej akcji, szybkiej wymienie piłek Łukasz Wasiak wyrównał. Sędzia doliczył trzy minuty w których przewagę miała Lechia. Ale właśnie za takie zwroty sytuacji kochamy futbol. W ostatniej akcji, po kontrze Wojciech Okińczyć głową zdobył zwycięską bramkę. Chwaląc zielonogórzan za ofensywną grę wypada zapytać: Czemu tak późno?

Falubaz Zielona Góra - Lechia Dzierżoniów 4:3 (2:2)

Okińczyc 2 (36, 90), Kobusiński (23), Wasiak (85) - Buryło 2 (41, 76), Niedojad (40).

Falubaz: Budzyński - Kaczmarczyk (od 46 min Ziętek), Ostrowski, Górski, Droszczak, Kobusiński (od 74 min Jasiak) - Cipior, Babij (od 78 min Wasiak), Athenstadt - Okińczyc, Mycan (od 71 min Izdebski).

Lechia: Spalenik - Borowy, Korkuś, Barski, Paszkowski - Pietkiewicz, Słonecki, Tomaszewski, Buryło - Szydziak (od 78 min Smutek), Niedojad.

Sędziował: Marcin Celejewski (Drezdenko)

Ostre strzelanie w Zielonej Górze. Falubaz zdobył zwycięskie...

Poznaj ciekawostki i fakty o Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej 2018

Źródło:Press Focus

POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:

Gwiazdy MMA pokonały Gwiazdy boksu w meczu dla Aleksa

Materiał oryginalny: Ostre strzelanie w Zielonej Górze. Falubaz zdobył zwycięskiego gola w ostatniej akcji meczu - Gazeta Lubuska