Pawłowski wyśrubował rekord Fabiańskiego

Jacek Czaplewski
Lechia Gdańsk przegrała ze Śląskiem Wrocław 0:1. Połowicznie z meczu zadowolony może być 18-letni bramkarz biało-zielonych, Wojciech Pawłowski, który w debiutanckim sezonie nie puścił gola przez 321 minut.

Tym samym Pawłowski przeszedł do historii polskiej ligi, śrubując najlepszy dotychczas wynik należący do Łukasza Fabiańskiego. Były zawodnik Legii Warszawa, a obecnie Arsenalu Londyn, w debiutanckim sezonie nie dał się pokonać przez 299 minut. Nastoletni golkiper Lechii pobił więc jego rekord o 22 minuty.

Na świetny rezultat Pawłowskiego złożyły się trzy czyste konta kolejno w meczach z GKS-em Bełchatów, Zagłębiem Lubin, Lechem Poznań oraz 51 minut w dzisiejszej potyczce ze Śląskiem Wrocław. Dopiero Johan Voskamp znalazł receptę na golkipera Lechii, pokonując go z kilku metrów.

Sokół Wielka Lipa, Fenix Pielgrzymka a może Skałki Stolec?Wybierz najśmieszniejszą nazwę klubu w naszym nowym serwisie - Dolnośląskie Ligi Regionalne.