Perquis opuścił boisko w karetce. Malaga wygrała z Betisem (ZDJĘCIA, WIDEO)

tom
W trakcie meczu 12. kolejki Primera Division pomiędzy Malagą i Betisem w jednym ze starć poważnie ucierpiał były reprezentant Polski Damien Perquis. Obrońca gości zderzył się głową z rywalem. Na boisku musiała pojawić się karetką.

Na spotkanie z Malagą Perquis wyszedł w pierwszym składzie drużyny z Sewilli. W 51. minucie przy stanie 1:1 były zawodnik Sochaux walczył o piłkę z Fabrice'm Olingą. Obaj zawodnicy zderzyli się głowami. Perquis padł na murawę zupełnie nieprzytomny. Od pierwszych chwil wiadomo było, że uraz gracza Betisu jest poważny. Na murawie pojawiła się karetka, a na szyi Perquisa kołnierz ortopedyczny. Ambulans odwiózł byłego reprezentanta Polski do szpitala.

Wynik spotkania otworzył w 13. minucie meczu Paragwajczyk Roque Santa Cruz. Jeszcze przed przerwą wyrównał jednak Joan Verdu. W drugiej połowie, kiedy na boisku nie było już Damiena Perquisa padły jeszcze trzy bramki. Najpierw po trafieniu Eliseu na ponowne prowadzenie wyszli gospodarze. Po chwili wyrównał jednak Jordi Figueras. Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych Bernda Schustera. Gola na 3:2 zdobył Samuel Garcia Sanchez.

W ekipie gospodarzy zabrakło Bartłomieja Pawłowskiego, który nie znalazł się nawet w kadrze meczowej Malagi.