Pewne zwycięstwo Królewskich w Amsterdamie (ZDJĘCIA)

Michał Dembek
Real Madryt gładko uporał się z Ajaxem Amsterdam. Królewscy wygrali w Holandii aż 4:1, a bohaterem spotkania był Cristiano Ronaldo, który ustrzelił hat-tricka. Zobacz zdjęcia ze spotkania!

Real przystąpił do meczu w lekko odświeżonym składzie. Od 1. minuty zagrali Kaka, Callejon i Essien, a na ławce znaleźli się Oezil, Modrić i Khedira. Mimo trochę słabszego niż zwykle składu, Królewscy nie mieli problemów z pokonaniem Ajaxu.

Od początku meczu bardzo aktywny był Kaka. W 15. minucie, to właśnie po podaniu Brazylijczyka, w świetnej okazji znalazł się Cristiano Ronaldo, ale bramkarz Ajaxu, Kenneth Vermeer odważnie wyszedł i zażegnał niebezpieczeństwo. Kilka minut później z daleka próbował uderzać Kaka, ale znów na miejscu był golkiper Holendrów.

W ostatnim kwadransie gry pierwszej połowy mieliśmy niecodzienną sytuacje, dwukrotnie trzeba było wymieniać piłkę z powodu jej pęknięcia. Te kłopoty nie miały wpływu na koncentrację Realu który, pod koniec pierwszej części zdobył gola. Karim Beznema wbiegł ze skrzydła w pole karne i w ostatniej chwili wystawił piłkę kolegom, piłka odbiła się jeszcze od nóg obrońcy, ostatecznie trafiła do Ronaldo, który wykończył sytuację.

Na początek drugiej odsłony obejrzeliśmy przepięknego gola. Po dośrodkowaniu Kaki, niepilnowany Benzema uderzył piłkę z nożyc umieszczając ją w bramce. Po tym nadzwyczajnym golu Hiszpanie spuścili z tonu, na efekty nie musieliśmy długo czekać.

Po dośrodkowaniu Ajaxu z rzutu rożnego, główką piłkę do bramki skierował niepilnowany Moisander. Po tym golu Ajax odzyskał wiarę w zdobycie punktów w tym meczu. Kolejne ataki Holendrów nie przynosiły jednak skutku.

Real z kolei odpowiedział dwoma golami Ronaldo. Najpierw Portugalczyk pokonał bramkarza precyzyjnym strzałem z dystansu, a 2 minuty później przelobował go w sytuacji sam na sam.