Piast Gliwice - Lech Poznań ONLINE. Gdzie obejrzeć w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO. Starcie mistrza z pretendentem

redZaktualizowano
Piast Gliwice - Lech Poznań ONLINE. Gdzie obejrzeć w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Piast Gliwice - Lech Poznań ONLINE. Ostatnie sobotnie spotkanie Ekstraklasy to starcie aktualnego mistrza z zespołem, który co sezon deklaruje walkę o tytuł. Po ostatnich niepowodzeniach w Lechu studzą jednak nastroje i mistrzostwa nikt nie deklaruje. Dzisiejsze spotkanie zweryfikuje potencjał obu zespołów.

Mecz Piast Gliwice - Lech Poznań ONLINE

Piast - Lech. Taki start sezonu sprzyja Kolejorzowi

Start sezonu w meczu z Piastem w ostatnich latach kończył się dla Lecha... mistrzostwem. W sezonie 2009/2010 w pierwszej kolejce Kolejorz udał się do Gliwic na spotkanie z Piatem. Tamten mecz zakończył się pewnym zwycięstwem lechitów 3:1. W pierwszej połowie na tablicy wyników było 0:0, ale w drugiej poznaniacy ruszyli ostro do ataku. W 51. minucie prowadzenie dał Sławomir Peszko. Osiem minut później na 2:0 podwyższył Hernan Rengifo, a w 66. minucie było już 3:0 po bramce Jakuba Wilka. Lech zakończył wówczas sezon mistrzostwem Polski, a Piast Gliwice spadkiem z ligi. Trenerem Kolejorza był wówczas Jacek Zieliński.

Druga taka sytuacja miała miejsce pięć lat później. Tym razem Lech Poznań podejmował u siebie obecnego mistrza Polski i udowodnił wyższość nad rywalem ze Śląska. Kolejorz na inaugurację sezonu 2014/15 rozbił Piasta aż 4:0. Kibice mogą pamiętać to spotkanie głównie ze strzeleckiego błysku formy Vojo Ubiparipa, który ustrzelił wówczas hat-tricka. Do przerwy było już 2:0, a oprócz Serba bramkę przed przerwą zdobył Dawid Kownacki. Jedynym zawodnikiem, który wystąpił w tamtym spotkaniu (wszedł w 77. minucie za Karola Linettego) i pamięta mistrzowski sezon jest Darko Jevtić, nowy kapitan Kolejorza.

Piast - Lech. Gliwiczanie zaczęli wcześniej

Piast Gliwice wcześniej rozpoczął sezon, ponieważ grał w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów z BATE Borysów oraz w meczu o Superpuchar Polski z Lechią Gdańsk. W obu konfrontacjach został pokonany.

Superpuchar został rozegrany w Gliwicach między meczami z BATE, dlatego gliwiczanie zagrali w eksperymentalnym składzie i przegrali 1:3. Natomiast w Lidze Mistrzów Piast był bardzo blisko awansu. Po remisie na Białorusi 1:1, u siebie w środę prowadził 1:0 i… stracił wszystko w ostatnich 10 minutach. Po rzucie karnym sprokurowanym przez Fratniska Placha oraz rzucie wolnym, przy którym gliwicki bramkarz mógł się lepiej zachować, BATE wygrało 2:1.

Z jednej strony gospodarze mogą więc odczuwać dzisiaj zmęczenie, z drugiej są w rytmie meczów o stawkę. Jak wpłynie to na wynik? Przekonamy się wieczorem.

Piast - Lech. Kto nie zagra?

Piast: brak absencji
Lech: Letniowski (kontuzja).

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Piast Gliwice: Plach - Mokwa, Korun, Czerwiński, Kirkeskov - Hateley, Dziczek - Konczkowski, Badia, Felix - Parzyszek

Lech Poznań: Hart - Gumny, Rogne, Crnomarković, Kostewycz - Muhar, Tiba - Jóźwiak, Jevtić, Marchwiński - Amaral

SĘDZIA - Piotr Lasyk

Piast Gliwice - Lech Poznań TRANSMISJA TV

Transmisję ze spotkania 1. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice - Lech Poznań od 20 przeprowadzi CANAL+ Sport, CANAL+ Sport 3 i CANAL+ 4K Ultra HD. Mecz prosto ze stadionu w Gliwicach skomentują Przemysław Pełka i Kamil Kosowski. W internecie stream online dla abonentów Canal+ dostępny będzie na stronie canalplussportonline.pl, a płatny w serwisie Player.pl. Relacja LIVE w GOL24.