Piątkowe zwycięstwa gości

Marek Iwaniszyn
Wisła Kraków 4:0 Arka Gdynia
Wisła Kraków 4:0 Arka Gdynia Krzystof Porębski ([email protected])
Zwycięstwami gości 1:0 zakończyły się oba piątkowe spotkania w polskiej Ekstraklasie. W Lubinie lepszy od Zagłębia okazał się Ruch Chorzów, a w Gdyni miejscowa Arka musiała uznać wyższość krakowskiej Wisły.

Tym samym Arka i Zagłębie pozostają jedynymi drużynami, które w tym sezonie przegrały wszystkie cztery spotkania. Dzięki zwycięstwu w Gdyni, Wisła umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli.

Tym samym nie udał się debiut na ławce trenerskiej Arki Dariuszowi Pasiece. Jedyna bramka meczu padła w końcówce pierwszej połowy spotkania, kiedy to własnego bramkarza pokonał Mrowiec.

Tymczasem bramkę na wagę trzech punktów strzelił w 20. minucie Wojciech Grzyb, który wykorzystał rzut karny. Japoński sędzia Kenji Ogiya podyktował go po tym, jak Piotr Świerczewski uderzył łokciem Rafała Grodzkiego.

Dziesięć minut po wznowieniu gry drugą żółtą kartkę otrzymał Maciej Sadlok. Osłabiony Ruch zmuszony został do obrony wyniku. W 74. minucie Rafał Grodzki faulował wychodzącego na czystą pozycję Golińskiego i goście grali już w dziewiątkę!

Czerwony kartonik otrzymał jeszcze Micanski. Za co? Za obraźliwe gesty w stosunku do sędziego, który nie uznał prawidłowo zdobytej bramki dla Zagłębia.