Pierwsza porażka lidera IV ligi. Ilanka Rzepin pogromcą Lubuszanina Drezdenko

Paweł Górski
Ilanka Rzepin jako pierwsza pokonała w lidze Lubuszanina Drezdenko
Ilanka Rzepin jako pierwsza pokonała w lidze Lubuszanina Drezdenko Facebook/MKS Ilanka Rzepin
W ramach 11. kolejki piłkarskiej IV ligi Lubuszanin Drezdenko po raz pierwszy w tym sezonie musiał uznać wyższość rywala. Lepsza od lidera okazała się Ilanka Rzepin, która rzutem na taśmę wygrała 2:1.

Ilanka zatrzymała Lubuszanina

Ogromnych emocji dostarczył pojedynek Ilanki Rzepin z Lubuszaninem Drezdenko. Było to starcie drużyn z czołówki tabeli, w tym niepokonanego dotąd lidera lubuskiej IV ligi. Lepiej w mecz weszli gospodarze, którym prowadzenie w 25 minucie zapewnił Marcin Adamczewski. Kwadrans późnej wyrównał jednak Łukasz Zagdański i zespoły schodziły na przerwę z remisem 1:1.

Rezultat ten utrzymał się niemal przez całą drugą połowę. Został on przełamany dopiero w doliczonym czasie gry, który swoją drogą trwał aż 16 minut. Właśnie wtedy rzutem na taśmę zwycięstwo zapewnił Ilance Fabian Żygielewicz. Sprawił on, że zespół z Rzepina jako pierwszy w bieżącej kampanii IV ligi znalazł sposób na pokonanie Lubuszanina Drezdenko. Jednocześnie Ilanka wskoczyła na trzecią lokatę w tabeli.

Pogrom w Nietkowie

Miejsce na najniższym stopniu podium stracił dobrze spisujący się ostatnio Dąb Sława-Przybyszów. Zwycięska passa podopiecznych trenera Krzysztofa Piosika została brutalnie przerwana przez poszukującą przełamania Odrę Nietków, która wygrała aż 6:0. Na półmetku prowadziła ona 2:0 po bramkach Arona Kusiaka i Jakuba Budzińskiego, a po zmianie stron na listę strzelców dopisali się Paweł Koseski, Krzysztof Staśkiewicz oraz dwukrotnie Łukasz Kaczorowski.

Polonia lepsza od Pogoni

Osiedle Sady Polonia Słubice z ósmym triumfem w sezonie. Tym razem na własnym boisku pokonała ona Pogoń Świebodzin. W pierwszej połowie dwoma trafieniami „napoczął” gości najlepszy snajper miejscowych Rafał Gronostaj. W 78 minucie świebodzinianie złapali kontakt z wiceliderem za sprawą bramki Kacpra Kalinowskiego. Polonia nie wypuściła jednak prowadzenia z rąk i 10 minut później zwycięstwo przypieczętował Maciej Ossowski. Niemniej ekipa trenera Krzysztofa Kaczmarczyka nie poddała się i w doliczonym czasie gry ponownie zdobyła gola kontaktowego. Ostatecznie słubiczanie zwyciężyli zatem 3:2.

Wyrwany remis Stali z Wartą

W Jasieniu doszło do pojedynku dwóch beniaminków – miejscowej Stali Felgenhauer oraz AstroEnergy Warty II Gorzów. Faworytem wydawali się być gospodarze, jednak to przyjezdni objęli prowadzenie w 22 minucie po bramce Borysa Borka. Podopieczni trenera Łukasza Czyżyka przez niemal cały mecz próbowali wrócić do gry. Dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu rzutem na taśmę do remisu doprowadził Patryk Jasiak.

Zwycięstwo Sprotavii w dziesiątkę

Wyjazdową wygraną odniosła Sprotavia Szprotawa, która pokonała Spójnię Ośno Lubuskie 2:1. Obydwie bramki dla zwycięskiej drużyny strzelił Kalu Uche. W 61 minucie Piotr Dykta skierował piłkę do własnej siatki, wobec czego goście prowadzili już tylko 2:1. Nie przeszkodziło im to jednak w utrzymaniu korzystnego wyniku – podobnie jak czerwona kartka, którą w 82 minucie obejrzał Patryk Zawojek.

Czarni wrócili do gry

W Zbąszynku miejscowa Syrena podzieliła się punktami z Czarnymi Żagań, choć w przerwie prowadziła 2:0 po bramkach Pawła Dulata i Wiktora Kuberskiego. Losy spotkania zostały odmienione na początku drugiej odsłony, kiedy przyjezdni błyskawicznie doprowadzili do wyrównania. W 55 minucie gola kontaktowego strzelił Krystian Wójcik, a chwilę później końcowy rezultat na 2:2 ustalił Janusz Szkarapat.

Cenna wygrana Promienia

Promień Żary i Meprozet Stare Kurowo to zespoły, które plasują się obecnie tuż nad strefą spadkową. W bezpośrednim starciu górą byli żaranie, którzy wygrali 1:0. Jedyne trafienie meczu padło łupem Aleksandra Sadowskiego w 67 minucie.

Wyniki 11. kolejki IV ligi:

• Spójnia Ośno Lubuskie – Sprotavia Szprotawa 1:2 (bramki: Dykta samobójcza – Uche 2)
  • Korona Kożuchów – Lechia II Zielona Góra 0:3 (Haraś 2, Połomka)
  • Stal Felgenhauer Jasień – AstroEnergy Warta II Gorzów 1:1 (Jasiak – Borek)
  • ZAP Syrena Zbąszynek – Czarni Żagań 2:2 (Dulat, Kuberski – Wójcik, Szkarapat)
  • Ilanka Rzepin – Lubuszanin Drezdenko 2:1 (Adamczewski, Żygielewicz – Zagdański)
  • Stal Sulęcin – Pogoń Skwierzyna 1:6 (Kosmala – Brzytwa 2, Menezes 2, Barbosa 2)
  • Odra Nietków – Dąb Sława-Przybyszów 6:0 (Kaczorowski 2, Kusiak, Budziński, Koseski, Staśkiewicz)
  • Promień Żary – Meprozet Stare Kurowo 1:0 (Sadowski)
  • Osiedle Sady Polonia Słubice – Pogoń Świebodzin 3:2 (Gronostaj 2, Ossowski – Kalinowski, Żak)