Piłka nożna. 22. kolejki III i IV ligi: derby dla Świtu. Pościg Pogoni II

Jakub Lisowski
Pogoń II strzelała bramki w meczu z KP Starogard po przerwie.
Pogoń II strzelała bramki w meczu z KP Starogard po przerwie. Akademia Pogoni Szczecin
Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze rezerw Pogoni Szczecin. Pokonali innego kandydata do awansu KP Starogard 2:1, choć do przerwy lepsi byli goście.

Lepsi to złe określenie, bo Portowcy przeważali od początku, a rywale nastawili się na kontry. Jedna im wyszła i było trochę nerwowo. Po zmianie stron Pogoń jeszcze podkręciła tempo i była skuteczniejsza. W pełni zasłużenie wygrała.

- To zawodnicy wzięli odpowiedzialność na siebie po przerwie. Powiedzieli sobie jasno: albo wymiękamy i odpadamy z rywalizacji w lidze, albo jeszcze podkręcamy tempo i wykonujemy swoją pracę tak, żeby po meczu czuć satysfakcję – mówił trener Paweł Ozga. - Charakter był dzisiaj absolutnie kluczowy

Drugi mecz z rzędu wygrał Świt. Tym razem był lepszy od Błękitnych, którzy raz jeszcze potwierdzili, że męczą się na swoim boisku. Gole padły w ostatnim kwadransie.

Pecha miała Vineta. Jedynego gola straciła w 11. sekundzie i nie zdołała odrobić strat.

Wyniki 22. kolejki: Błękitni Stargard – Świt Szczecin 0:2 (76. Szymon Kapelusz, 87. Przemysław Kędziora), Olimpia Grudziądz – Vineta Wolin 1:0 (1. Amarildo Balotelli), Pogoń II Szczecin – KP Starogard 2:1 (64. Kacper Zaborski, 82. Fabian Pach – 19. Paweł Łysiak), Stolem Gniewino – Unia Solec 0:1, Gedania Gdańsk – Sokół Kleczew 1:3, Polonia Środa – Jarota Jarocin 1:0, Carusia Kartuzy – Pogoń Skalmierzyce 0:2, Zawisza Bydgoszcz – Bałtyk Gdynia 5:1.

W tabeli: 1. Olimpia 49, 2. Pogoń 47, 7. Świt 37, 11. Błękitni 27, 14. Vineta 21.

IV liga
22. kolejka: Chemik Police – Wybrzeże Rewal 1:2, Dąb Dębno – Kluczevia Stargard 1:5, Flota Świnoujście – Iskierka Szczecin 3:1, Bałtyk Koszalin – Mechanik Bobolice 6:0, Orzeł Wałcz – MKP Szczecinek 0:1, Gavia Choszczno – Hutnik Szczecin 2:0, Wieża Postomino – Rasel Dygowo 3:2, Błękitni II Stargard – Biali Sądów 1:2, Olimp Gościno – Gwardia Koszalin 2:3.

W tabeli Flota ma wciąż 8 punktów przewagi nad Kluczevią, ale rozegrała mecz więcej. Bałtyk i Gwardia tracą więcej punktów.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani