Dariusz Kuczmera
Katarzyna Konat
Katarzyna Konat Fot. Grzegorz Gałasiński
Pierwszy krok najtrudniejszego tygodnia w historii piłkarek TME SMS Łódź został zrobiony.

Łodzianki w sobotę walczyły z czwartą w tabeli drużyną AZS UJ Kraków na jej boisku. Już w pierwszych 13 minutach meczu padły trzy gole. W 3 minucie prowadzenie dla TME SMS Łódź uzyskała Paulina Filipczak. Łodzianka popisała się pięknym strzałem lewą nogą z linii pola karnego.
Odpowiedź gospodyń była natychmiastowa. Po rzucie karnym, podyktowanym za faul Dominiki Gąsieniec, wyrównała Anna Zapała.
Łodzianki nadawały ton grze, choć za kartki nie mogła zagrać Klaudia Jedlińska. Podopieczne Marka Chojnackiego grały pressingiem i wykorzystały fatalny błąd gospodyń popełniony przy wyprowadzaniu piłki z własnego pola karnego. Piłkę przejęła Anna Rędzia i w sytuacji sam na sam pokonała bramkarkę AZS UJ. Piłkę próbowała jeszcze wybijać Wiktoria Malinowska, ale uczyniła to już za linią bramkową.

W 22 minucie Dominika Gąsieniec groźnie strzelała, ale ponad bramką. Chwilę później Wiktoria Zieniewicz z rzutu wolnego dośrodkowała wprost na głowę Katarzyny Konat. Obrończyni mistrzyń Polski strzeliła nie do obrony. Wielka radość ogarnęła łódzką drużynę, a Katarzyna Konat z radości aż ucałowała kamerę TVP Sport.
W 43 minucie głową do pustej bramki strzelała liderka klasyfikacji strzelczyń Dominika Kopińska, ale to była zbyt łatwa sytuacja dla łodzianki, bo nie trafiła!
W ostatnich dziesięciu minutach groźniejsze były gospodynie. Najpierw Kinga Wilk trafiła w słupek, a później strzał Agnieszki Derus obroniła Oliwia Szperkowska. Ale to łodzianki postawiły kropkę nad i. Magdalena Dąbrowska wykorzystała błąd rywalek i wpisała się na listę strzelczyń.

Teraz przed łodziankami jeszcze trudniejsze zadania. W środę 3 maja o godz. 12 piłkarki TME SMSw półfinale Pucharu Polski zagrają w Szczecinie z Pogonią. A w najbliższą niedzielę 7 maja o godz. 19.45 piłkarki TME SMS zmierzą się w meczu sezonu z GKS Katowice. To spotkanie, które rozegrane zostanie na stadionie Widzewa przy al. Piłsudskiego, może zdecydować o tytule mistrzyń Polski. Warto wybrać się na ten mecz. Wstęp wolny, pora Ligi Mistrzów, nowoczesny obiekt – to wszystko zachęca, by obejrzeć na stadionie Widzewa mecz najlepszych kobiecych drużyn w Polsce. ą

Orlen Ekstraliga
AZS UJ Kraków – TME SMS Łódź 1:4 (1:3)
Gole: 0:1 Paulina Filipczak (3), 1:1 Anna Zapała (4-karny), 1:2 Anna Rędzia (13), 1:3 Katarzyna Konat (23), , 1:4 Magdalena Dąbrowska (90+2).
TME SMS Łódź: Oliwia Szperkowska - Wiktoria Zieniewicz, Daria Sokołowska, Gabriella Cuevas, Katarzyna Konat - Gabriela Grzybowska, Ernestina Abambila (87, Yurina Enjo), Anna Rędzia (87, Julia Kolis) - Dominika Gąsieniec (75, Oliwia Bałdyga), Dominika Kopińska (65, Magdalena Dąbrowska), Paulina Filipczak (75, Oliwia Domin). Trener: Marek Chojnacki.
Pozostałe mecze:
APLG Gdańsk – Czarni Sosnowiec, Górnik Łęczna – KKP Bydgoszcz, Pogoń Szczecin – Sportowa Czwórka Radom, GKS Katowice – Pogoń Tczew, Medyk Konin – Śląsk Wrocław.
Kolejka 20
7.05: TME SMS Łódź – GKS Katowice (19:45), Czarni Sosnowiec – Medyk Konin, Śląsk Wrocław – AZS UJ Kraków, Pogoń Tczew – Pogoń Szczecin, Czwórka Radom – Górnik Łęczna, KKP Bydgoszcz – APLG Gdańsk.
Kolejka 21 - 13-14 maja
Pogoń Szczecin - TME SMS Łódź, Górnik Łęczna- Pogoń Tczew, GKS Katowice - Śląsk Wrocław.
Kolejka 22 - 27-28 maja
Medyk Konin – GKS Katowice, TME SMS Łódź – Górnik Łęczna.