Piłkarze Gryfa w ostatnich minutach uratowali remis z Lechem Rypin

Tomasz Smuga/Dziennik Bałtycki
Piłkarze Gryfa w ostatnich minutach uratowali remis z Lechem Rypin Piotr Kwiatkowski
Chociaż do 88 minuty w meczu z Lechem Rypin piłkarze Gryfa Wejherowo przegrywali 0:2, to w ostatnich minutach zdołali jeszcze doprowadzić do remisu. Bramki dla żółto-czarnych zdobyli Rafał Siemaszko i Piotr Kołc.

Za faworyta sobotniego meczu uznawano Lecha. Drużyna z Kujaw do meczu z Gryfem wszystkie swoje spotkania wygrywała (wejherowianie jeden wygrali i 3 zremisowali).

I tę passę zwycięstw zespół z Rypina chciał przedłużyć. A podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego nie mogli poradzić sobie z szybko i kombinacyjnie grającymi rywalami. W efekcie gospodarze po pierwszej połowie prowadzili 2:0. Najpierw do siatki Gryfa trafił Paweł Adamiec, a później Jakub Bojas.

Po zmianie stron nadal gospodarze mieli przewagę, a żółto-czarni nie mogli znaleźć sposobu na obronę Lecha. Mimo to gryfici do samego końca starali się o zmianę wyniku. Ich wola walki i determinacja przyniosły efekt w końcówce. W 89 minucie Michał Więcek dośrodkował w pole karne. Bramkarz Lecha wypuścił piłkę z rąk, a tam czekał już Rafał Siemaszko i głową skierował piłkę do pustej bramki. Natomiast w doliczonym czasie gry Marcin Warcholak w swoim stylu daleko wyrzucił futbolówkę z autu. Piłkę przedłużył głową Krzysztof Wicki, a zamykający akcję Łukasz Krzemiński uderzył wzdłuż bramki. Tam bramkarza uprzedził jeszcze Piotr Kołc i doprowadził do remisu.

Lech Rypin - Gryf Wejherowo 2:2 (2:0)

Bramki: 1:0 - Paweł Adamiec (33), 2:0 - Jakub Bojas (43), 2:1 - Rafał Siemaszko (89), 2:2 - Piotr Kołc (90+1)

Lech: Szymański - Bojaruniec, Raga-man, Buchalski, Filipiak (89 Błaszczyk) - Wrzesiński, Grube I(77 Moszczyński I), Atanacković, Fredyk - Bojas (58 Tabaczyński), Adamiec (66 Pakosz)

Gryf: Ferra - KowalskiI, Kochanek, Kostuch, Warcholak - Stefanowicz (82 Więcek), Szymański (60 Wicki), Kołc, Felisiak (46 Siemaszko), Gicewicz - Fidziukiewicz (74 Krzemiński)