Piłkarze Piasta i Podbeskidzia po meczu [KOMENTARZE]

Sebastian Czapliński
Tak cieszą się piłkarze Piasta Gliwice po bramce Rubena Jurado w meczu z Podbeskidziem Bielsko- Biała. Jakub Kowalski
Piast Gliwice pokonał Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 po bramce Rubena Jurado. Oto, co powiedzieli nam po meczu Ruben Jurado, Sebastian Ziajka i Dariusz Trela.

Ruben Jurado (Piast Gliwice)

Wygraliście, ale to Podbeskidzie w pierwszej połowie wyglądało lepiej od was.
Tak. Było to dla nas bardzo trudne spotkanie. Kosztowało nas ono bardzo wiele sił. Podbeskidzie zdominowało plac gry w pierwszej części spotkania i narzuciło swój styl gry. Wyszliśmy jednak na drugą połowę na tyle wystarczająco mocni, że udało nam się wygrać ten mecz.

W przerwie, w szatni padały ostre słowa?
Trener powtarzał nam, abyśmy grali piłką i abyśmy dotrzymywali tempa Podbeskidziu. W drugiej części ta gra nie była już płynna. Zrobiła się lekka "kopanina". Na szczęście zakończona dla nas happy endem.

Można już powiedzieć, że Piast Gliwice wszedł już na właściwe tory?
Gramy w tej chwili naprawdę dobry futbol i nasze miejsce w lidze jest odzwierciedleniem obecnej niezłej postawy. Uzbieraliśmy 18 pkt, które są jak najbardziej zasłużone.

Sebastian Ziajka (Podbeskidzie Bielsko- Biała)

Mieliście kilka klarownych sytuacji w pierwszej części meczu, wydawało się, że bramka dla was wisi w powietrzu, a i tak kończy się kolejną przegraną...
Wydaje się, że zabrakło zimnej krwi przy niektórych sytuacjach. Gdybyśmy wykorzystali przynajmniej jedną sytuację, to mecz mógł potoczyć się zupełnie inaczej, a tak skończyło się, jak się skończyło.

Gracie lepiej, niż na początku sezonu, ale punktów nadal brakuje...
Dokładnie tak. Można grać ładnie, ale się przegrywa i to nikogo nie cieszy. Nam potrzebne są punkty, bo wszyscy widzą jak bardzo nam ich brakuje. Wierzę, że już z każdym kolejnym spotkaniem będzie lepiej.

Dariusz Trela (Piast Gliwice)

Zanotował Pan świetny występ w tym spotkaniu. Są powody do radości...
Cieszy przede wszystkim zwycięstwo w tym meczu. Ważne jest, to że po przerwie, potrafiliśmy zaatakować piłkarzy z Bielska i strzelić, decydującą o wygranej, bramkę. Początkowo źle weszliśmy w to spotkanie. Trzeba będzie wyciągnąć z tej pierwszej połowy jakieś wnioski, aby w przyszłości coś podobnego nie miało miejsca.

Macie już w lidze 18 punktów. Cele Piasta na ten sezon pozostają te same, czy coś się w tej kwestii zmieniło?
Nadal gramy w każdym kolejnym spotkaniu o 3 pkt. Jeżeli uda nam się wygrać wszystkie pozostałe mecze do końca rundy, to będziemy bardzo szczęśliwi.

To już kolejny świetny występ w bramce Piasta. Jeszcze kilka takich i może pojawi się powołanie do reprezentacji?
(śmiech). Nie na razie o tym nie myślę. Staram się robić swoje. Bardzo cieszę się z tego, iż przynosi to w tej chwili tak świetne efekty.