Piłkarze Zagłębia: Zrobimy wszystko, żeby ekstraklasa została w Lubinie! (WIDEO)

Piotr Ziemiański, T-Mobile/x-news
Piłkarze Zagłębia Lubin po porażce z Legią nie byli w najlepszych nastrojach, ale zgodnie uznali, że Legia wygrała dzisiaj zasłużenie. Przed nimi teraz ciężki bój o ekstraklasę, ale zapewniają, że pozostanie ona w Lubinie.

Adam Banaś : Grać w dziesiątkę przeciwko Legii to wielka sztuka i to nam za bardzo dzisiaj nie wychodziło. Pierwsza stracona bramka wybiła nas zupełnie bo nie tak wyobrażaliśmy sobie początek spotkania. W drugiej połowie chcieliśmy podjąć jeszcze walkę. Próbowaliśmy kontrować Legię, bo gdybyśmy się odkryli bardziej to ten mecz mógłby skończyć się wyższym wynikiem. Dobrze, że strzeliliśmy tą honorową bramkę ,która pokazała, że chcieliśmy dzisiaj zagrać z Legią o trzy punkty. Jednak grając przez 70 minut bez jednego zawodnika było to dzisiaj niewykonalne. Przed nami teraz siedem ciężkich spotkań i każde będzie bardzo ważne, bo nawet jedno potknięcie może nam pokrzyżować plany . Damy z siebie wszystko aby ekstraklasa została w Lubinie na przyszły sezon.

Aleksander Kwiek : Legia była dzisiaj zdecydowanie lepsza. Mimo szybko straconej bramki nie musiało to się tak wszystko potoczyć, ale później czerwona kartka, kontrowersyjny rzut karny i przegrywamy 0-2. Legia kontrolowała to spotkanie, pokazała dlaczego jest najlepszą drużyną w Polsce i trudno się po dzisiejszym meczu z tym nie zgodzić. W drużynie panuje pełna mobilizacja a dwa tygodnie przerwy dobrze nam zrobią przed trudnymi meczami o utrzymanie w lidze.

Adrian Błąd : po pierwszej połowie praktycznie było już po meczu, ale wychodząc na drugie 45 minut chcieliśmy jeszcze coś strzelić. Trener nam jasno powiedział żebyśmy z Miłoszem poszarpali z przodu co przyniosło efekt w postaci bramki. Legia pokazała dzisiaj swoją klasę i zasłużenie wygrała to spotkanie. Po reformie rozgrywek nasza sytuacja nie jest najlepsza. W dolnej części tabeli jest bardzo duży ścisk i każdy mecz będzie ciężki. Szkoda, że większość spotkań będziemy rozgrywać na wyjazdach ale musimy dać z siebie wszystko i zdobyć jak najwięcej punktów aby utrzymać się w lidze. Przed nami jeszcze rewanżowe spotkanie Pucharu Polski w Gdyni, gdzie jedziemy po zwycięstwo i awans do finału. Musimy wykorzystać szansę na uratowanie sezonu i chcemy zdobyć Puchar , co da nam możliwość pokazania się w Europie.