PKO Ekstraklasa. Dariusz Żuraw: Zagraliśmy dwie dobre połowy. Piast nam nie zagroził

Krzysztof Kowalski
Grzegorz Dembinski
PKO Ekstraklasa. Lech Poznań po serii ligowych niepowodzeń efektownie rozprawił się z Piastem Gliwice. Piłkarze Dariusza Żurawia wygrali 3:0 (1:0) po dublecie Christiana Gytkjaera i bramce Amarala. - Kontrolowaliśmy mecz od pierwszej do ostatniej minuty - mówił po spotkaniu szkoleniowiec Kolejorza.

Dariusz Żuraw, Lech Poznań:

- To był dobry mecz w naszym wykonaniu. Nie jedna połowa, a obydwie. Nie przypominam sobie sytuacji, w której Piast by nam zagroził. Graliśmy dobrze w defensywie i kontrolowaliśmy mecz od pierwszej do ostatniej minuty. Bramka do szatni dodała nam dużo wiary w siebie i było to widać po przerwie.

Chcieliśmy rozpocząć rundę zwycięstwem. To nam się udało i to z aktualnym mistrzem Polski. Pokazaliśmy, że umiemy grać z zespołami, które są nad nami w tabeli. To zwycięstwo było nam bardzo potrzebne, szczególnie po tych ostatnich meczach. Z pierwszych oględzin Roberta Gumnego i Kamila Jóźwiaka wygląda na to, że nie będzie to nic groźnego, ale więcej będziemy mogli powiedzieć po badaniach.

źródło: Lech Poznań

Obcokrajowcy w Ekstraklasie: gdzie najwięcej? Który klub naj...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani