DW
PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok wygrała na inaugurację sezonu. Gol debiutanta! Przemyslaw Swiderski
PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok wygrała z Arką Gdynia 2:0 na wyjeździe. Gole dla drużyny Ireneusza Mamrota zdobyli Bartosz Bida, Jesus Imaz i Taras Romanczuk. Dla Bidy to pierwsze trafienie w pierwszym meczu w Ekstraklasie. Młodzieżowiec wykorzystał nowy przepis w naszej lidze i pokazał się z dobrej strony. Arka grała nieskutecznie i miała dziurawą lewą stronę defensywy. Właśnie z tej strony goście stwarzali największe zagrożenie.

PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok wygrała na inaugurację sezonu

Starcie Arki z Jagiellonią Białystok było premierowym w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Sympatycy żółto-niebieskich przed pierwszym meczem sezonu mogli odczuwać pewien niepokój. Latem z klubu odeszło trzech ważnych zawodników: Luka Zarandia, Marko Vejinović i Michał Janota. Ich brak poskutkował nieskutecznością pod bramką rywali. "W nowych rozgrywkach Jaga ma wrócić na podium" i już w pierwszym meczu sezonu jej piłkarze potwierdzili dobrą formę.

Strzelanie rozpoczęło się już w 6. minucie. Jesus Imaz opanował piłkę na prawym skrzydle, zszedł do środka i płasko dośrodkował w światło bramki. Tam wyskoczył przed obrońców Bida i pokonał Steinborsa. Pięknie przywitał się z Ekstraklasą młodzieżowiec.

W 18. minucie było już 2:0 dla gości! Podobna sytuacja do pierwszego gola. Tym razem na skrzydle był Prikryl. Czech płasko zagrał do Imaza, ten w polu karnym zdążył przyjąć futbolówkę i przymierzyć na dalszy słupek. Między nogami Dancha, obok ręki Steinborsa.

W 80. minucie Jagiellonia potwierdziła przewagę sportową nad rywalem. Dośrodkowanie na dalszy słupek z rzutu rożnego. Taras Romanczuk uderzył głową z ok. 13 metrów, ale na tyle dokładnie, że Steinbors nie miał szans przy interwencji.

Drużyna Ireneusza Mamrota bryluje formą na początku sezonu. Świetna postawa Jagiellonii i dobre wejście w edycji 2019/20.

Widzów: 10 101
Atrakcyjność meczu: 7/10
Piłkarz meczu: Jesus Imaz

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Polskie kluby specjalizują się w tym, że sprowadzają zawodników, których umiejętności stoją na bardzo niskim poziomie. Rzadko zdarza się odnalezienie prawdziwej perełki, a jeśli już taka się pojawi, szybko zostaje sprzedana na Zachód. Co, gdyby polskie kluby wolały jednak zaryzykować i sprowadzić wymienionych dalej piłkarzy? Oto najlepsi zawodnicy, z których zrezygnowano w Ekstraklasie!

Zrobili karierę, choć w Ekstraklasie z nich zrezygnowano. TO...