PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok zagrała z głową. Cracovii zagląda w oczy widmo spadku

KK
Jagiellonia - Cracovia 2:1
Jagiellonia - Cracovia 2:1 Wojciech Wojtkielewicz
PKO Ekstraklasa. W meczu rozpoczynającym 24. kolejkę Jagiellonia Białystok ograła Cracovię 2:1 (2:1). Przyjezdni prowadzili po trafieniu Thiago, ale gospodarze odpowiedzieli dwoma celnymi główkami. Z porażki "Pasów" najbardziej cieszą się walczące o ligowy byt Stal Mielec oraz Podbeskidzie Bielsko-Biała.

PKO Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:1

Cracovia w zeszłym tygodniu przerwała serię dziewięciu meczów bez zwycięstwa w lidze. Do Białegostoku udawała się z wiarą w kolejny sukces. Z ambitnych planów nic jednak nie wyszło.

"Pasy" szybko objęły prowadzenie. Nieporadnie w obronie zachował się Błażej Augustyn, co wykorzystał Thiago. Brazylijczyk uderzył po dalszym rogu i pokonał Xaviera Dziekońskiego. Prowadzenie mógł podwyższyć Rivaldinho, ale trafił tylko w słupek.

W końcu przebudziła się Jagiellonia. Wyrównał Bartosz Bida, który wykorzystał dokładną wrzutkę Tomasa Prikryla i głową zaskoczył Karola Niemczyckiego. Przyjezdni stwarzali sobie sytuacje, ale brakowało im skuteczności. Na listę strzelców powinien wpisać się niepilnowany Milan Dimun, ale tylko obił poprzeczkę.

Swoje okazje na bramki zamieniali za to gospodarze. Po dośrodkowaniu Martina Posipila z rzutu wolnego do siatki "Pasów" trafił Taras Romanczuk.

BRAMKA TARASA ROMANCZUKA:

W drugiej połowie przyjezdni próbowali odrobić straty. Po strzale Sergiu Hanki refleksem wykazał się Dziekoński. W 64. minucie bramkarza Jagiellonii pokonał Pelle van Amersfoort. Gol nie został uznany, gdyż Holender znajdował się na minimalnym ofsajdzie.

"Pasy" zanotowały ósmą porażkę w sezonie. Jeśli swój mecz wygra Podbeskidzie, spadną na przedostatnie miejsce.

Piłkarz meczu: Taras Romanczuk
Atrakcyjność meczu: 5/10

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Więcej o PKO EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Zgadniecie ile transferów przeprowadzono w PKO Ekstraklasie od grudnia do marca włącznie? Jeżeli pominiemy powroty z wypożyczeń to zbiorcza liczba wynosi 65. Do ligi przybyło sporo nowych obcokrajowców: głównie z lig ościennych, ale i z tak odległych jak kazachska czy mołdawska. Z marszu bardzo dobre wrażenie zrobił chyba tylko Makana Baku z Warty Poznań, który przebywa tu na wypożyczeniu. Zdecydowanie więcej było rozczarowań i to im zamierzamy poświęcić w tym miejscu uwagę. Zobaczcie listę pięciu nieudanych transferów, gdzie np. nie zgadza się stosunek ceny do jakości.

Najgorsze zimowe transfery w PKO Ekstraklasie. Kto nie trafi...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani